Jak můžete pomoci Vy?

Pokud je Vám tato činnost blízká a rádi byste pomohli, je to možné hned několika způsoby.

Uvítáme dobrovolníky - dočasné pečovatele, kteří se starají o zvířata, která vyžadují individuální péči, podmínky. 

Uvítáme i pomoc přímo v terénu.

Pokud byste nás chtěli podpořit formou sponzorského daru, je to možné takto: 

Oficiální číslo účtu společnosti je 1216064016/3030, účet je vedený u Air Bank. Na každý sponzorský dar vystavíme na požádání darovací smlouvu, doklad, potvrzení o daru. Dar si můžete odečíst z daní.

Dále máme od 28.1.15 i transparentní účet u Fio banky. Číslo účtu je: 2900732740/2010.

Klik: 397834-245576648849677-116880822-n.jpg

d326.gif

Finance jsou pak použity zejména na veterinární výdaje, na opravy na stanici, na vybavení stanice, výjezdové vybavení a celkové zvýšení komfortu našich svěřenců.

Chcete pomoci materiálně, ale nevíte čím? Zde přinášíme pár tipů:

Granule: 

Z granulí nejčastěji pejskům nakupujeme granule Sam’s Field od firmy JK Animals v akci pro útulky, více o této skvělé akci naleznete zde: 

https://www.jkanimals.cz/cs/pro-psi-utulky-a-spolky/

         srdce-pomahame-utulkum.jpg

Nepohrdeme ale žádnými kvalitnějšími granulemi (např. značka Brit má dobrý poměr kvalita x cena). Nepoužíváme ovšem žádné supermarketové granule. Psi k nám často přicházejí ve špatném stavu - nemocní, zanedbaní, vyhublí a ti potřebují naopak to nejlepší. Není potřeba nosit velká balení, budeme rádi za klidně malé balení, ale za to kvalitnějších granulí. Děkujeme tímto zároveň za pochopení.

Dále se vždy hodí obojky:

Pejsci k nám přicházejí od těch úplně nejmenších jako jsou štěňata a psi malých plemen až po ty největší jako jsou např. pastevci. Hodí se tedy naprosto každá velikost i typ. Každý pes opouští naší stanici i se svým obojkem. Obojek nemusí být vůbec nový, ale musí být funkční a spolehlivý, aby se nám někde hafan neztratil, když obojek selže :-)

        obojky.jpg

Konzervy: 

Vzhledem k tomu, že u nás na stanici není nikdy větší množství psů dohromady, uvítáme spíše menší balení, které po otevření ihned spotřebujeme, ale opět kvalitnější: např. Carno, Rinti, ....

(výhodně možno zakoupit např. na www.zoohit.cz).

     03338751l.jpg

Krácení dlouhé chvíle:

Dlouhé chvíle si u nás pejsci krátí nejradši hlodáním sušeného masa, k nejoblíbenějším pak patří sušené vepřové uši.

           usi.jpg

Doplňky: 

Co nejčastěji přidáváme do jídla: kloubní výživa (většinou Apto-flex, v těžkých případěch pak Stride plus), vitamíny (vit. C, Roboran, vitamíny pro seniory), lososový olej.

          90a1bec1237d668f79186df0ad96d353-mmf250x250.jpg

Kde spíme?

U psů v kotcích se nám osvědčila dřevitá vlna pro mazlíčky do bud, protože se dá objednat na internetu za pár korun po kilech. Seno ani slámu se  nám nedařilo sehnat v menším množství. Celý balík sena, anebo slámy bychom nespotřebovali, ani neměli kde uskladnit. U psů uvnitř se nám zase osvědčily vyřazené dětské povlečené přikrývky ze školek, protože jsou dost tlusté, ale závoveň se dají dát celé do pračky a vyprat. Případně pak oceníme velký pelech s pratelným potahem, ortopedickou matraci pro psy s bolavými klouby, anebo z hygienických důvodů velký plastový pelech. Nevyužijeme malé pelechy, ani malé a slabé deky, těch je vždy dostatek. 

          spani.jpg

Co v zimě?

V zimě psům, kteří jsou v léčení, malým, anebo krátkosrstým přitápíme v našich vnitřních boxech, uvítáme tedy třísky, dřevěné a uhelné brikety, uhlí, podpalovače :-)

          topeni.jpg

 

Co v létě? 

V létě pro změnu pejsci uvítají možnost se někde vycachtat, v blízkosti stanice nemáme bohužel řeku, ani čistý rybník.

           bazen.jpg

 

Více nás toho nenapadlo

:-)

Tento článek byl sepsán jako inspirace v návaznosti na často kladené dotazy, jak nám můžete pomoci. Snad vám tedy usnadní orientaci.