Pejskové, kteří prošli záchrannou stanicí "U přednosty stanice Avájeka" a již nalezli svůj milující domov.

Falco z Habartova

dscn1410.jpgFalco byl 16.3.17 odchycen v obci Habartov, tři dny ležen u obchodu s potravinami. Byl podvyživený, zanedbaný, v celkově špatném stavu. Majitel byl bezdomovec (alkoholik) z Hrádku (Krajkové) se svou družkou. Po pár dnech jsme si přijeli i pro Falcovo kámošku Leontýnku. Falca jsme dali trochu dohromady a 2.4.17 odjel do nového domova, kde se bude ještě doléčovat, především co se týká uší, které ho budou trápit ještě asi dlouho.

BOJAR z Šindelové

dscn0498x.jpgBajar byl nalezen 28.1.17 v obci Šindelová, kde ho zatím neznámý pachatel vyhodil, byl udeřen do hlavy, zabalen do pytle a svázán, z čehož se ovšem dokázal vysvobodit a upozornit tak na sebe. Po odchytu a umístění na stanici následovalo léčení, které nadále bude pokračovat v novém domově, kam 10.2.17 odjel. Jako následek mu již ale možná zůstane poškození levého oka. 

MÁNIČKA a štěňata - Bochov

Mánička byla nalezena 23.11.16 na dece u silnice a autobusové zastávky v obci Bochov. Dva dny na to u nás porodila pět štěňátek.

Na konci ledna všichni odešli do svých nových domovů. 

dscn0097x.jpgimg-6074.jpgimg-6005.jpg

 

MIKULÁŠ z Hřeben

20160520-160721x.jpg„Jmenuji se MIKULÁŠ, vypadám jako ČERT a ve skutečnosti jsem ANDĚL...“ :-)

Miky byl nalezen v prosinci 2015 na pokraji sil s měsíc starou zlomeninou po autoúrazu. Proběhla operace, díky vnějšímu fixátoru má nožku po dlouhých měsících srostlou a nyní hledá ten nejlepší domov.

Miky je mladý pes, ke svému pánu je to mazlík a perfektní společník, jde ale také o velmi silného psa, plného energie. Na ostatní psy není zvyklý a v některých situacích je náročné ho udržet - srnky, kočky,... Jinak je to ale naprosto pohodový pes, se kterým budete rádi trávit svůj volný čas - ať už doma u krbu, na zahrádce, anebo venku na procházkách, kdy byste došli s Mikym třeba až na kraj světa...
Hledáme mu domov takový, kde budoucí majitel/ka disponuje dostatečnou fyzickou silou, ale také zkušenostmi s chovem psů a člověka zodpovědného.
Domov, kde od něj nebudou vyžadovány náročné sportovní výkony. Jistě by vynikal, stejně jako by mohl být např. skvělým služebním parťákem svému psovodovi, je to opravdu PAN PES, také velmi učenlivý, ale přílišná zátěž by již pro nožku nebyla vhodná...
Hledáme mu domov, kde by měl k dispozici zabezpečenou zahrádku, kde by mohl s páníčkem chodit na středně dlouhé procházky do přírody a zároveň mohl páníčkovi například večer dělat společnost u televize. Zvládá dobře i pobyt uvnitř, neštěká, má hygienické návyky, ale není to pes někam na sídliště.
Hledáme mu takového majitele, který chce jedinečného a perfektního kamaráda a také ochránce. Majitele, který s ním bude vyvádět psí kusy, ovšem bude brát ohled na jeho "handicap". Majitele, který je ochoten do něj investovat kloubní výživu, kvalitní stravu a dodržet pár maličkostí - například jednou za půl roku kontrolu u našeho veterinárního lékaře, alespoň ze začátku. Doba léčení byla pro něj (i pro nás) velmi náročná a záleží nám na tom, aby se měl již jen dobře. Rozhodně Miky není vhodný na samostatné hlídání objektu a k dalším psům.

Adopční poplatek je vzhledem k časové, finanční a další náročnosti Mikyho léčby stanoven na 3000,- Kč. V případě zájmu, anebo dalších dotazů nás prosím kontaktujte na e-mailu p.prokes-zosz@email.cz.

ADOPTOVANÝ 3.9.16 :-)

ŠTAFLÍK z Krajkové

img-4198x.jpgŠtaflík je cca 1,5 roční pejsek malého vzrůstu. Milý, přátelský, veselý, aktivní, hravý, pozitivní skřítek, který rád aportuje a všude s úsměvem následuje svého milovaného páníčka.

Štaflíka odvedly děti na obecní úřad v obci Krajková s tím, že ho srazilo auto, naštěstí ale neměl žádné vážné zranění. Majitel nebyl nalezen, čeká u náš na stanici na páníčky nové. Komu bude dělat radost?

Štaflík půjde do nového domova odblešený, odčervený, očkovaný, čipovaný a na adopční smlouvu s adopčním poplatkem 1300,-
V případě zájmu nás můžete kontaktovat na emailu p.prokes-zosz@email.cz

ADOPTOVANÝ 7.6.16 :-)

 

BITE FRANKENWEENIE-FRANKIE z Kolové

12928275-1005783932842584-8408174986289836675-n.jpgNalezen s mnohačernými nejspíše kousnými poraněními po celém těle, neřešeným zraněním oka. Proběhlo chirurgické ošetření a léčení ran, dále operace oční jamky, po chybějícím oku a kastrace z důvodu nesestouplého varlete. Po dobu léčení byl umístěn pro zajištění potřebné individuální péče v dočasné péči. 

ADOPTOVANÝ 11.5.16

PÍĎA ze Sadova

img-3098.jpgPíďa byl odchycen 8.2.16 v Sadově u K.Varů, kde byl po odstěhování se ponechán majitelem - v hodně zanedbaném stavu. Prošel odblešením, odčervením, koupáním, stříháním, prohlídkou, očkováním, očkováním...

Je mu cca 5 let, byl zvyklý na zahrádce, má rád děti.

ADOPTOVANÝ 13.2.16 :-)

Štěně ze Sadova

img-3031.jpgToto odhadem 4-5. měsíční štěně nám bylo předáno OÚ v Sadově. Štěně bylo nalezeno dne 6.2.16 večer v Sadově - dolním Lesově. Nemá čip, známku, obojek. 

MÁ NOVÝ DOMOV :-)

BENJAMÍN z Bochova

img-2640.jpgBenjamín je teprve necelý rok starý pejsek. Povahově je to velmi milý, mazlivý, učenlivý pes, kříženec většího vzrůstu - NO x RR (?). Benjamín hledá svého parťáka, kterému bude zároveň velmi oddaným společníkem.

Je to pejsek plný života, hodící se k aktivním lidem, kteří s ním třeba budou chtít vyvádět nějaké ,,psí kusy", aktivně s ním trávit svůj volný čas. Je velmi přátelský a to i k jiným psům. Umí skvěle chodit na vodítku, je tak ideálním psem i na dlouhé procházky. Nesnáší být někde zavřený. Vhodný je spíše na zahrádku - s kvalitním plotem a zateplenou boudou, dovnitř pouze pokud bude majitel s ním.

Docela bychom uvítali, kdyby se mu již našel nějaký pořádný domov a vyžití...
Byl odchycen 20.11. v Bochově u KV a dle jeho psychického i fyzického stavu bylo zřejmé, že páníčci asi museli stát za to. Majitele jsme ve spolupráci s městem nalezli, jednalo se o jistou problémovou rodinu a Benjamín zůstal u nás, kde čeká na lepší domov. Najde parťáka pro svůj psí život?

29.12.15:
Benjamínovi bohužel dosud nikdo neposkytl domov. Vzhledem k tomu, že naše malá stanice nemá možnosti na delší umístění psů - díky kapacitě a množství jí procházejících psů, ale pouze pro umístění po výjezdu do doby, než si pejska vyzvedne majitel, anebo než si obec zajistí umístění v útulku a vzhledem k tomu, že již na stanici jeden případ na delší čas máme a to ovčáka v léčení se zlomenou nohou, který vyžaduje poměrně náročnou péči, byl Benjamín dne 29.12.15 umístěn do Chebského útulku, kde nadále hledá domov.

30.1.16 - Benjamín se dočkal nového domova :-)

PĚT ŠTĚŇÁTEK A MATKA ŠTĚNAT - VRBICE

12528014-10206638209851201-1890477467-n.jpg12339247-1732531656979126-7471813282603961734-o.jpg
Psí rodinka žila v nepříznivých podmínkách v obci Vrbice na Karlovarsku. Ze sedmi štěňat jich ještě pět hledá nový domov, jsou to čtyři holky a jeden kluk.

Nyní jsou již i se svojí mámou v dočasné péči v Karlových Varech. Štěňátka jsou již jednou odblešena, naočkována, načipována, dvakrát odčervena.
V dospělosti předpoklad středního vzrůstu. Domov hledá i jejich máma. Štěňata jsou cca 7 týdnů stará, mamince je cca 1,5 roku.

Všichni půjdou do nového domova na základě adopční smlouvy a po uhrazení adopčního poplatku ve výši veterinárních nákladů (1000,-).

V případě zájmu nás prosím kontaktujte pomocí emailu p.prokes-zosz@email.cz, děkujeme.

Aktualizace: Všechna štěňátka již mají domov, na jejich maminku se o něco později přeci jen také usmálo štěstí a má také již svůj nový domov :-)

ŠPAGETKA z Kynšperka n/O

pc050062x.jpg

Tato mladinká fenka dlouhosrstého jezevčíka k nám "spadla z nebe". Měla být u nás na stanici pouze nouzově umístěna do druhého dne a to se nestalo.

Může jí být kolem roka, přítulná, mazlivá, štěkáním si vynucuje přítomnost člověka. Fenka hledá nový domov, půjde do něj zbavená parazitů, očkovaná a s čipem.

Jelikož to její "přistání" stojí i nějaké nikým nehrazené finanční prostředky, promítnou se i do adopčního poplatku, který je stanoven na 1800,- Kč.

V případě zájmu nás kontaktujte na e-mailu: p.prokes-zosz@email.cz

19.12.15 - odjela do nového domova :-)
.

2 NO a jeden kříženec RTW

tuxpi-com-1448811533.jpgtuxpi-com-1449315032.jpgp9020079xx.jpg

26.11.15:
A protože neštěstí nechodí po horách, ale sedá i na psy, tak tu máme hned trojici hafanů, kteří nutně shání domov. Jistá bezpečnostní agentura z K. Varů, které jsme v předchozích dnech a měsících několikrát odchytávali psy, dostala výpověď ze střežení jistého objektu a nyní nastává Nerudovská otázka: "Kam s nimi?"....Agentura dává psy pryč, evidentně pro ně nemá další využití. Z areálu nemají kam jít a to by také nemuselo dobře dopadnout.
Ano, šlak by nás trefil, nicméně tím asi psům moc nepomůžeme.
Takže: Jedná se o dva německé ovčáky a jednoho křížence RTW - asi.
První ovčák - CÉZAR, mladý, cca dva roky starý pes, velmi přítulný, avšak výcvikem nepoznamenaný pes. Potřeboval by nejméně pět kilo nabrat na váze.
Kříženec rottweilera (?) - BOND, pes většího vzrůstu, cca 6 let starý, je to takový samorost, má svou hlavu, špatně snáší pobyt v kotci.
Druhý ovčák - "DĚDULA", vysloužilý policejní pes, je to již chudák dědeček, moc hodný, klidný, nenáročný a jak budete moci vidět na videu, jistě bude i moc vděčný, stav odpovídající staří a podmínkám k životu. Je asi nejvíce v ohrožení.
V případě zájmu o bližší informace nás prosím kontaktujte na 605 058 410.

30.11.15:
DOMOV STÁLE HLEDAJÍ CÉZAR A BOND.
VŠICHNI TŘI PSI MUSÍ JEDNODUŠE OPUSTIT AREÁL. TAKŽE STAŘÍKA, KTERÝ SNAD BY MĚL ODEJÍT DO NOVÉHO DOMOVA VE STŘEDU, JSME DNES NOUZOVĚ VZALI K NÁM NA STANICI .
MÁME POUZE DVA KOTCE NA KRAJ, JEŠTĚ KE VŠEMU KVŮLI VÝJEZDŮM A AKTUÁLNĚ OBA PLNÉ (NEZAPOMÍNEJME NA BENJAMÍNA Z BOCHOVA). BOND SE VRÁTÍ DO ÚTULKU, COŽ SICE NENÍ IDEÁLNÍ, ALE ASPOŇ MÁ AKTUÁLNĚ KAM JÍT. POTŘEBUJEM VYŘEŠIT CÉZARA, KTERÝ JE STÁLE V AREÁLU.

1.12.15:
BONDA SI PŘEVZAL ZPĚT ÚTULEK.

CÉRAZ STÁLE NEVYŘEŠEN A DĚDA U NÁS - SNAD PŮJDE ZÍTRA DOMŮ.

2.12.15:
DĚDULA ODJEL DO NOVÉHO DOMOVA. BUDE SE MÍT NA STÁŘÍ PŘESNĚ TAK, JAK SI ZASLOUŽÍ.

CÉRAZ BY SNAD MOHL BÝT VYŘEŠEN V SOBOTU. VZHLEDEM K TOMU, ŽE SE JEDNÁ OPRAVDU O AKUTNÍ PROBLÉM, NEZBYLO NÁM NIC JINÉHO, NEŽ PO DĚDULOVI VZÍT NOUZOVĚ K NÁM JEHO. JINÉ ŘEŠENÍ BOHUŽEL NEPŘIŠLO A BUDEME SE HOLD MODLIT, ABY MU TO ALESPOŇ V SOBOTU JIŽ VYŠLO A TAKÉ, ABY DO TÉ DOBY NEBYL POTŘEBA VOLNÝ KOTEC.

5.12.15:
CÉZAR NAŠEL DOMOV.

DAFFY Z HABARTOVA

tuxpi-com-1444487498.jpgDaffy je asi osmi měsíční kříženec malého vzrůstu, vlastník krásných oříškových očí. S přátelskou, ale také trochu komplikovanou povahou, je potřeba to brát v potaz, především při seznamování s jemu neznámými lidmi. Nejspíše má za sebou bohužel špatné zkušenosti. Jinak je to ale přátelský, veselý vrtiocásek. Byl odchycen 31.8.15 v Habartově a nikomu nechyběl. Bydlet by si přál v domečku se zahrádkou, s klidnými empatickými lidmi, bohužel se nehodí do rodiny s dětmi. V případě zájmu nás neváhejte pro více informací kontaktovat a přijít se s Dafíkem třeba seznámit k nám na stanici :-)

ADOPTOVANÝ 10.11.15 :-)

EJMY Z KRAJKOVÉ

img-20151024-145800.jpgAch ta Krajková... že by ani tuhle princeznu nikdo nepostrádal?...Zatím je stále u nás...
Jak jí budeme říkat? Nějaký nápad na jméno? :-)

Stále nic, tak asi nepostrádá...
EJMY, tak se bude zatím jmenovat, již vyhlíží svůj nový domov.

ADOPTOVANÁ 3.11.15 :-)

(Fenka byla odchycena 22.10.15 v Krajkové)

BERUŠKA Z LIBNOVA (KRAJKOVÁ)

img-2218.jpgÚžasná, čistotná, klidná fenka, absolutně nenáročná. Jediné co k ní člověk potřebuje, je mít nějaké mlsání v kapse :-)
Berušku čeká zákrok na mléčné liště, zároveň podstoupí kastraci. Čeká tedy prozatím u nás ve stanici na nový domov, který ale vyhlíží již nyní.
Tato malá, moc hodná fenečka byla odchycena 4.9. v obci Krajková, část Libnov. V místě odchytu se nacházela podle nálezců již od 30.8. a prý běhala za bílými dodávkami. Berušku nikdo nehledal. Smutné, nepochopitelné, ale už tak nějak bohužel "normální"...
Do nového domova půjde odčervená, odblešená, očkovaná, kastrovaná. Na adopční smlouvu s adopčním poplatkem.

ADOPTOVANÁ 9.10.15 :-)

MÁJA z Bukovan

pizap-com14388048096906.jpg2.8.15 jsme byli požádáni operačním důstojníkem PČR o zařízení "azylu" pro max. roční fenku, odrostlé štěně, která se již od 30.7. pohybovala v zahrádkářské kolonii v Bukovanech. Fenka nemá čip, známku, obojek, nic. Asi zablešená, začervená, nezná vodítko. Na piškoty a hračky se tvářila, že to také ještě neviděla. Je ale extrémně mazlivá a přítulná. Na fotkách vypadá větší, ale je to malá fenka. Neznáte někdo jejího majitele?

Fenka je nyní odblešená, odčervená a s novým sestřihem. Vyhlíží nový domov pro případ, že se o ni nikdo nepřihlásí. Zatím nevíme o tom, že by ji někdo hledal. Takže se případní zájemci mohou ozývati :-)

9.8.15 - fenka má nový domov :-)

 

BUBLA z Krajkové

tuxpi-com-1438109038.jpg

Tento psí hluchý stařeček byl 23.7.15 odevzdán nálezci na OÚ Krajková. Pejsek nemá známku, čip, obojek, nic. Ale je nedávno ostříhaný. Snad se najde majitel.

K majiteli jsme se sice dopátrali, ovšem vzhledem k okolnostem, doprovázejícím tento případ, byla věc předána PČR.

4.8.15 - MÁ NOVÝ DOMOV. 

ELIŠKA z Krajkové

img-1529.jpgK fence se dosud nikdo nehlásí, hledá nový domov. Eliška ze začátku byla hodně smutná a nejistá, každým dnem je to ale lepší. Už ví, co jsou piškotky, hračky a je z ní prima parťačka. Pro svého pána bude moc vděčná a věrná společnice. Je to kříženka středního vzrůstu, hodná, nekonfliktní, bezproblémová psí dáma. Vypadá starší, ale zoubky má tak na tři roky a občas by si i hrála, je čistotná a nic neničí. S pejsky nemá žádný problém, s fenkami zatím nevíme, protože u nás momentálně žádné nejsou.
Za pár dní bude pravděpodobně umístěna do útulku. U nás na stanici může být, stejně jako jiní, pouze krátkodobě. Bohužel si myslíme, že tato fenka bude hledat domov poněkud déle, psi jako je ona bohužel čekají na domov dlouhé měsíce, spíše roky, než se najde někdo, kdo se řídí srdcem a řeší spíše povahu, než vzhled, ale třeba bude mít štěstí a zrovna Vy se do ní zamilujete již nyní?
Tuhle hromádku neštěstí jsme 17.7.15 na žádost starosty převzali od nálezkyně v obci Krajková - část Bernov. Fenku pojmenovala Petra Nezbedová jako Elišku neboli Elí. Nemá čip, známku, obojek, nic. Fenka teda, ne Petra :-) Pokud by kdokoliv znal majitele, prosíme aby jej informoval. Případně informoval nás, o koho se jedná. Bohužel máme takové tušení, že fenka asi jen neutekla. No, uvidíme, moc děkujeme za sdílení!

3.8.15 - Eliška našla nový domov, nakonec odjela domů se svou nálezkyní :-)

DIXÍK z Mírové

pizap-com14362019885904x.jpgDix je velmi aktivní pejsek, který by mohl klidně závodně běhat, ovšem v okamžiku kdy se zastaví, je to zase extrémní přítula. Prostě takový mladý blázen. Může mu být okolo jednoho roku. Je menšího až středního vzrůstu. Hodí se do bytu i domečku se zahrádkou, k aktivním lidem, kteří z něj vychovají správňáckého hafana. Uvnitř je čistotný a nic neničí.

Byl nalezen v noci na 4.7.15 v obci Mírová. Vypadá to, že tohoto hafana nejenom někdo nechal lítat venku, přičemž byl málem sražen odtahovkou, ale ještě k tomu ho nikdo nehledá, z toho důvodu vyhlíží páníčky nové.

Do nového domova půjde odčervený, očkovaný, čipovaný. Na adopční smlouvu s adopčním poplatkem ve výši veterinárních nákladů.

21.7.15 - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Čertík Bertík, též zvaný pižižubík z Boru. 

pizap-com143335366918215.jpgMalý skřítek Bertík, též zvaný Pižižubík :-)
Miluje jak procházky, tak vysedávání na zahradní lavičce se svým pánem, je to klidný, hodný, čistotný pejsek. Ideální společník pro třeba již staršího člověka.
Bertík byl odchycen 31.5. v Boru u K.Varů, žil prý defacto po celý svůj život na ulici, čas od času jej někdo nakrmil, ale nikdo mu z té ulice nepomohl.
Pejsek byl vykoupán a ostříhán a zkoušíme mu najít domov. Kdo ví, třeba se poštěstí a nebude muset od nás ze stanice do útulku.
Po Bertíkovo proměně to vypadá, že jsme si přivezli knírače, je mu cca pět let :-)
Je to takovej malej bobek, který se chce stále chovat, vyvaluje pupíka na drbání, olizuje obličej, prostě zlatíčko. Za vše je moc vděčný. Dočká se brzy?

ADOPTOVANÝ 3.7.15 :-)

GINA ze Stanovic

pizap-com14344732121125.jpgTato úžasná fenka hledá člověka, který jí dá šanci na hezký zbytek života i přes to, anebo možná právě proto, že už tu možná moc dlouho nebude.

U fenky bylo podezření na nádorové onemocnění - mastocytom, 25.5.15 byla proto provedena biopsie...
Výsledek tenkojehelné biopsie: Není to zcela jisté, protože se odebraný vzorek nedal 100% posoudit (stává se...), ale vypadá to, že Gina má bazaliom (zhoubné nádorové kožní onemocnění, obvykle nemetastázující).
Gině byla 3.6.15 provedena opakovaná biopsie, výsledek vypadá na cystu, rsp. cysty, ale ve vzorku bylo docela málo buněk na posouzení, takže jistou diagnózu tak nějak stále nemáme, díky tomu nevíme další věci. Otázka je, co teď dál...Bohužel nemá na obzoru ani žádný jistý ideální domov...

K lidem miláček, ke psům a jiným zvířatům nedoporučujeme. Byla odchycena 14.5. v obci Stanovice, nikdo ji nehledal, pravděpodobně ji tedy někdo vyhodil, od nás by měla jít do útulku...Nemocná, opuštěná, po zbytek života v útulkovém kotci, to si nezaslouží. Dá jí někdo víc?

Gina je fenka typu bull (APBT, AST) - nelze s jistotou říct, je jí cca 7 let.

23.6.15 - ADOPTOVANÁ :-)

Gina ze Stanovic/Dalovic měla být původně fenka APBT Gina/Džina někde od Brna, přestože si to myslelo dost lidí, tak to nebyla ona, ale úplně jiná fenka. Než se na to přišlo, tak se jí tak začalo říkat, a proto jí to jméno již zůstalo a dnes si pro naši Ginu přijela vlakem na přestupní záchrannou/nádražní stanici panička - Gina z Prahy ♥

JACK z Krajkové

1.jpgJack je velmi milý, velmi vděčný za každé pohlazení, za každý hozený míček. Je to aktivní, zábavný, skvělý pejsek a společník. Hledá konečně někoho na koho se bude moci spolehnout, kdo mu již neublíží a neopustí ho, někoho komu bude moci házet tenisáky skrz branku, vnucovat klacíky a s kým bude v teple, až bude zima.

Byl odchycen 27.4. v obci Krajková. Podařilo se nám zjistit, že je to putovní psík, který měnil majitele, až nakonec skončil opuštěný. Má špatné zkušenosti s pejsky, byl prý pokousán. Má staré zranění levé nožky, prý po srážce autem, neomezuje jej. Hodí se do domečku se zahrádkou i do bytu, pokud s ním bude někdo aktivně trávit volný čas.

Díky své povaze je to úžasný psík. Bude mít i on štěstí a najde své doma?
Do nového domova půjde na základě adopční smlouvy a po uhrazení adopčního poplatku ve výši veterinárních nákladů.

Jack je kříženec Jack Russell Teriéra, cca 4 letý. 

ADOPTOVANÝ 2.6.15 :-)

ŠTĚŇATA U NARKOMANŮ

pizap-com14332604795261.jpgHledáme domov šesti čtyř měsíčním štěňatům kříženců. Žijí v nepříznivých podmínkách u narkomanů na zahradě v Karlových Varech - Dvorech, utíkají jim a nemají skoro co jíst.
Domov hledají dvě světlá (kluk a holka), tři tmavá (dvě holky, jeden kluk) a jedno tmavé žíhané (kluk). Vyfocená je i jejich mamka pro představu, jak vyrostou.
Do nového domova půjdou na základě adopční smlouvy a po úhradě adopčního poplatku ve výši základního veterinárního ošetření - cca 1500,-

30.5.15 - VŠECHNA ŠTĚNDA ADOPTOVANÁ 

JESSIE z Habartova

img-0879.jpgDalší "superkšeft" tentokrát z Habartova. Volal nám pán, že se kdosi už před měsícem přestal jakkoliv zajímat o svou fenku, kterou zanechal ve "výběhu". Měsíc ji tam krmil spolu s dalším člověkem z okolí. Řekl jsem mu, že samozřejmě pomoct můžeme, avšak musí se obrátit na městský úřad. Vše šlo jako po másle, za chviličku přišla telefonická objednávka z MÚ Habartov a fenka ze svého dosavadního působiště, které je na fotkách, odfrčela k nám. Dobrá zpráva je, že oba pánové, kteří se nezištně o fenku starali, jsou ochotni svědčit, lze perfektně dohledat nájemce pozemku, a tak není sebemenší důvod k tomu, aby nebyla věc oznámena příslušným institucím. Jedná se o velmi mladou, cca 1,5 max 2 roky starou, kontaktní, mazlivou, hodnou fenečku.... V nejbližších dnech se bude řešit, co s ní dále a také navštíví veterináře. Nechce někdo skvělou parťačku? Slyší na jméno Jessie.

Na stanici od 13.5.15.
ADOPTOVANÁ 18.5.15 :-)
.

KEISY z Habartova/Kynšperku

img-20150508-155514.jpgKejsy je osmi měsíční fenka křížence boxera a RTW. Její povaha? Úžasná, milá, zahrádka pro ni bude ideál. Bude si v klidu hlodat kostičku, hlídat kolemjdoucí a v přítomnosti svého pána bude neskutečně šťastná. Osamění v bytě je pro ní teror - bůh ví čím si prošla a taky svou nelibost dává najevo ničením věcí. Je to ještě štěně, a proto výchovou se dá mnohé změnit, avšak doporučujeme spíš majiteli se zahrádkou a na dobu samoty kotec, anebo naopak někoho, kdo s ní bude pořád. Fenka byla nalezena venku a majitelka již o ni nestojí. Bude u ní do doby, než nalezne nový domov. Do nového domova půjde na základě adopční smlouvy a po uhrazení adopčního poplatku ve výši veterinárních a dalších spojených nákladů.

ADOPTOVANÁ 16.5.15 :-) 

FIDO z Kolové

img-20150426-164337x.jpgKdo si získá tohoto fešáka svým klidným empatickým přístupem, získá hodného přítele, který se rád přijde pomazlit a bude vám těma svýma nádhernýma kukadlama hledět až do duše a vyprávět svůj příběh, který bohužel neznáme. Fido je zpočátku velmi nedůvěřivý a dává si pozor, jak to s ním ti lidé myslí, ale jak zjistí, že je vše v pořádku a nemusí se ničeho bát, je z něj prima pes.
Fidouškovi jsou přibližně dva roky, rychle se učí a je to vášnivý tenisákový aportér a chytač piškotů :-)
Byl odchycen v katastru obce Kolová, přivezli jsme ho zablešeného, s desítkami klíšťat, vyhublého, špinavého..... Evidentně byl dlouho na ulici, minimálně týden byl viděn na jednom místě, než došlo k jeho odchytu. Má procvaklé ucho pravděpodobně od jiného psa. Nedoporučujeme k jiným psům. Pokud Vás Fido zaujal, zavolejte nám na 605 058 410, anebo napište na email p.prokes-zosz@email.cz, domluvte si schůzku a přijďte na seznamovačku :-)

Labrador x Čuvač

Na stanici od 17.4.15

ADOPTOVANÝ 7.5.15 :-)

 

Štěňátka z krabice

img-20150415-203250.jpgHledáme nové zodpovědné rodiny těmto prckům, je to 6 holek a jeden kluk. V dospělosti předpokládáme střední vzrůst. Jsou jim cca 2 měsíce. Co z nich vyroste, bude i pro nás překvapení. Někdo je vyhodil v krabici v obci Krajková - Hájek. 
Adopční poplatek je 1600 Kč, složen z ceny veterinárního ošetření a ostatních nákladů.
Na stanici od 14.4.15
25.4.15 Všechna štěnda již mají nový domov

FIFINKA z Kyselky

tuxpi-com-1429546723.jpgJe to mladá psí slečna, kříženec pravděpodobně boloňského psíka. Fifinka byla odchycena v obci Kyselka. Náš názor je, že ji zde někdo vysadil z auta a ujel. Netušíme proč, pokud si ji uplatíte piškotama, bude tou nejvděčnější společnicí. Vhodná k dalším psům i fenám, k dětem, miluje procházky, je to velmi živá fenečka, ale dokáže to být i mazlík a klidný "televizní" společník. Pokud Vás Fifinka zaujala, napište nám na p.prokes-zosz@email.cz, anebo si domluvte návštěvu na tel.č. 605 058 410. 

Na stanici od 13.4.15. 

23.4.15 - našla nový domov

Jarmila (Jája) z Černavy

img-20150410-164601x.jpg

Mazlík největší, strašně hodná, milá, úžasná, poslušná. 

Byla nalezena v Obci Černava, bohužel i přestože to určitě není pejsek, na kterého by někdo kašlal, tak majitel nic...

Na stanici od 7.4.15

18.4.15 našla nový domov

BLESK -externí

tuxpi-com-1428078750.jpgHledáme akutně nový domov pro tohoto skvělého dva roky starého křížence německého ovčáka. Svou povahou nám připomněl úžasného Al Raie. Je přátelský, vděčný, veselý, aktivní, mazlivý, skvělý pan pes. Bleskovi umřel páníček a jeden pán z rodiny, který se na nás obrátil, se odstěhoval do bytu a dům bude prý zapečetěn. Podle svých slov za ním bude nadále jezdit mu dát ven jídlo a vodu, dokud bude moci, ale...Je tam sám a zůstat tam nemůže. Proto prosíme, kdo by měl zájem poskytnout mu nový domov. Je to strašně vděčný pes a budete rádi, že ho máte. V případě zájmu není z naší strany problém mu zajistit základní ošetření na veterině jako je očkování apod. S ostatními psy prý nemá problém, žil ještě s fenkou. Tak co, najde nový domeček se zahrádkou a milujícího pána? Zaslouží si to! Nachází se blízko K. Varů.

NAŠEL NOVÝ DOMOV 5.4.2015

MÉĎA z Dalovic

tuxpi-com-1426700427.jpgMéďa je asi roční krásný kříženec psa a medvěda:-) Svou velikostí budí respekt, ale nenechte se mýlit, je přesně tak veliký, aby se do něj vešlo jeho veliké srdce.
Je to mazel, hodný, přítulný, hravý, objímací kamarád. Má rád všechny lidi a také děti. Je vnímavý a snadno ovladatelný. Rozhodně z něj nebude ostraha nějakého areálu. Hodí se jako veliký mazlivý kamarád do rodiny, tu si ohlídá moc rád:-)
Pouze do těch nejlepších rukou, na adopční smlouvu, s adopčním poplatkem.
Na stanici od 26.2.15

ADOPTOVANÝ 20.3.15 :-)

MALÁ AVÁRKOVÁ z Nového Sedla

11072389-10202435730853160-768059545-n.jpgAhoooooooj, lidiiii :-)
Jsem malá fenka, 4-5 měsíců stará. Hledám někoho, kdo mě bude mít moc rád. Jsem klasické štěndo, zvědavé, trochu bojácné, asi jsem toho moc dobrého nezažila. Ale brzy se rozkoukám, jsem zvědavá a taky prý nějak moc chytrá:-) Do nového domova půjdu s čipem, ošetřená prostředkem advocate a očkovaná. Tak pokud byste měl o mě někdo zájem, zavolejte prosím na číslo 605 058 410, tam Vám řeknou vše potřebné:-)
Dočasní páníčkové mi říkají Malá Avárková, protože jsem moc podobná jejich Avárkovi, to je ovčoun, kterýmu jsem se sem nakvartýrovala domů, tak uvidíme, jak mu budu podobná až budu veliká, teď mám 14,9kg:-)
Jo ještě adopční poplatek je 1500,- kč.
V záchranné stanici od 8.3.15
ADOPTOVANÁ 13.3.14

Al Rai z Hlinek

10987351-10203593193659367-663636468508757386-n.jpgTak co bychom Vám řekli o našem úžasňákovi Al Raiovi? Rai je ještě mlaďoch, milovník buřtů - umělých, jakoby říkal: ´´Chceš taky? Nedám, nedám, chyť si mě, nechytneš!:-)´´ Také miluje posilování krční páteře se svou oblíbenou dřevenou činkou, ale no…To se musí vidět, ten krouťihlav, takže přijďte se na něj podívat! Další jeho zálibou je shakerování s kanystrem, ve kterém je na dně led (my totiž nosíme vodu z domova). Je to prostě šprýmař a i když váš den stál totálně za prd, tak Rai vás dokáže okamžitě rozveselit některým ze svých komediálních kousků. Své pomůcky ke komickým vystoupením si také schovává na později. Prostě si je pořádně zahrabe a zábavu si bere i domů. Takže si tak říkáte: ´´Kde je tohle a kde je tamto a kam zmizelo tuto?". Pak to najdete třeba za čas, až budete potřebovat na zahradě něco kopat, anebo schované v boudě, i když vůbec nevíte, kdy si to tam schoval a dokonce už jste tam i koukali:-)
Rai je mladý (rok a kousek), aktivní, chytrý pes, vše ho hrozně baví a jde mu to. Hodí se pro aktivního člověka, který s ním bude chtít pracovat. Skvěle mu půjdou jak obrany, tak stopy. Vhodný spíše k domečku se zahrádkou. Ostatní pejsci mu nevadí.

Slibujeme, že Rai bude pes Vašeho života:-)

27.2.15 se Al Rai přestěhoval na Záchytné zařízení pro psy Sokolov na ranči Vránov a za pár dní odešel do nového domova. 

REXÍK ze Strakonic

12927-691591977619931-264510536270943361-n.jpg7.2.2015 - Rexík ze Strakonic
Popis od paní veterinářky:

Rex- dnes přivezen ze Strakonic: nevakcinovám neodčerven, dlouhodobé zdravotní obtíže. Apatie, anorexie,špatný výživný stav- 15,3 kg, srst matná, ušní boltce -alopecie, krustozní změny, znečištěná srst v oblasti tlamy slinami, hypersalivace, zápach z dutiny ústní- ulcerace a eroze jazyka, horního patra, bukální sliznice, krvácení z dásní, depigmentace nosu a krusty nosní houby,zvětšené regionální mízní uzliny, auskultace hrudníku- bez přídatných šelestů, srdeční akce pravidelná, dutina břišní prohmatná nebolestivá bez rezistencí, bolestivost a krvácení z polštářků, hluboká pododermatitida, přerostlé dráp, scrotální ulcerace....Odběr krve na hematologické a biochemické vyšetření, aplikace Advocate s-on dog (antiparazitární terapie), nasazena ATB terapie a protizánětlivá terapie, dietní opatření( probiotika- Probican pasta 2x denně, Hill´s canine i/d konzerva), koupele tlapek ( hypermangan + hemagel ung.) . Příští týden dle výsledků krve a celkovéhozdravotního stavu doporučena sedace a odběr kožních vzorků k histopatologickému vyšetření hlediska diagnostiky kožních a slizničních změn. Diferenciální dg.: autoimunitní onemocnění (pemphigus vulgaris, SLE)
Nové zprávy - stav přes víkend:
Začal být již aktivnější, dokáže již přijímat vývar s konzervou a rozmáčené granulky, méně slintá. Ulcerace na nosu pomalu zasychá, tlapičky se nakolikrát denně mažou ochrannou emulzí a hemagelem, polštářky jsou vysoce fragilní, krvácí, chuze je pro něho zatím dosti bolestivá.Výsledky krve jsou vcelku uspokojivé až na ukazující dlouhodobý deficit ve stravě a špatný příjem krmení z důvodu erozí a ulcerací v dutině ústní. Dále pokračujeme v antibiotické a protizánětlivé terapii. Jakmile nám to umožní jeho zdravotní stav, odebereme vzorky kůže, abychom přesně diagnostikovali kožní a slizniční obtíže, tak abychom nasadili zcela adekvátní léčbu.

Rexík je umístěn u nás na stanici. Více o Rexíkovi na FB.

ADOPTOVANÝ 6.3.15

HONZÍK z Dalovic

img-0498.jpgToto štěně bylo nalezeno v okolí kostela v obci Dalovice (okr. Karlovy Vary). Pokud se do několika dnů neozve majitel, bude nabídnuto do adopce. Není dobré nechat (možná) neočkované štěně v prostředí, kde se léčí Rexík a Al Rai. Prosíme o sdílení, ať jde štěndo brzy domů.
Na stanici od 25.2.15

28.2.15 - odjel do nového domova

DENY z Nového Sedla

img-7229.jpgPerfektní devítiměsíční štěndo, kříženec staforda a labradora. Přítomnost tohoto štěnda předepisují psychologové všem osobám bez výjimky - mrzouty rozesmívá, deprimovaným přináší neskutečné pocity štěstí a naopak věčně vysmáté přivádí k pláči demolováním věcí, optimistům spolehlivě bere naději na to, že by se mohl jednou uklidnit. Mazel, super společník, záruka toho, že nikdy nepřijde nuda. Ze všeho nejvíc miluje na zemi poházené pomerančově slupky, dojíždí žvýkačky a vyznačuje se také tím, že velmi rád uklízí ponožky, pantofle a vše, co je někde navíc, loví ptáky, chytá stíny sněhových vloček:-))) Když mu vynadáte, kouká, jak kdyby byl z ústavu pro choromyslné a sotva se otočíte, směje se Vám za zády do obličeje:-))Tak to je ve zkratce rebel Deny:-)))
Denymu hledáme tu nejlepší, nejhodnější a nejvhodnější rodinku. Chceme, aby poznal normální psí život v normální rodině, kde bude moci trávit hodně času se svými lidmi jako jiní šťastní hafani. Budoucí majitel musí vzít v potaz, že do Denyho bude muset investovat dlouhodobě Apto-flex, anebo jinou vhodnou kloubní výživu. Deny je psí kluk jako buk, je to živé štěně. Potřebuje pořádnou socializaci, návštěvy kurzů poslušnosti nebo cvičáku, zkrátka vše, co správný mladý pes. Do nového domova půjde pochopitelně plně naočkovaný, několikrát odčervený, s čipem a se svým "ranečkem". Pokud by se sešlo zájemců více a museli bychom někoho odmítnout, nemějte nám to prosím za zlé. Přestože můžete být skvělými zájemci, tak i my jsme jen lidé a budeme vybírat samozřejmě i dle osobních pocitů, které samozřejmě nejdou ovlivnit.

ADOPTOVANÝ 28.2.15 :-)

PIPI z Podlesí

10990268-669157663192876-5885444250552663122-n.jpg31.1.2015

fenka dnes odjela do nového domova :-)

27.1.15
Po jednání s panem starostou dochází ke ZMĚNĚ S ODCHYCENOU FENKOU V PODLESÍ!!!!

HLEDÁME AKUTNĚ DOČASNOU PÉČI, ANEBO JEŠTĚ LÉPE ROVNOU MAJITELE! FENKA MÁ ZÁNĚT MOČOVÝCH CEST A STUDENÉ PROSTŘEDÍ ÚTULKU BY JÍ OPRAVDU NEPOMOHLO! Z TOHO DŮVODU SE OBRACÍME NA ŠIROKOU VEŘEJNOST S PROSBOU O SPOLUPRÁCI! FENKA JIŽ NENÍ AGRESÍVNÍ, LÉKY, KRMENÍ A DALŠÍ VĚCI SAMOZŘEJMĚ ZAJISTÍME! PŘÍPADNÉHO PSÍHO SPASITELE PROSÍME O KONTAKOTVÁNÍ NA TELEFONU 605 058 410! VŠECHNY OSTATNÍ ŽÁDÁME O MAXIMÁLNÍ SDÍLENÍ, DĚKUJEME!!
25.1.15
Tak dnes jsme si dali trošku práce a udělali si z agresivního "sapijaka" klidnou mazlivou fenku. Po půlhodince jsme si ji hezky způsobně vyvedli na vodítku a vzali ji na veterinu. Tam si ji pixlou piškotů uplatila i paní doktorka a mohla tak být vyšetřena. Fenka je max. dva roky stará, není čipovaná ani tetovaná, váží 15 kg. Má zánět močových cest, teplotu, samozřejmě se nejedná o falešnou březost, fenka je po štěňatech. Byla nasazena hormonální léčba pro zastavení laktace. V rámci léčby zánětu močových cest a zároveň pojistka proti dalším problémům byla nasazena antibiotika. Z hromady věcí, které jste nám donesli a poslali pro Al Raie jsme ji podělili i o vitamíny, lososový olej a další doplňky. Fenka bude s největší pravděpodobností zítra převezena do útulku.
24.1.15
Tato fenka byla dnes 24.1.2015 okolo 18. hodiny odchycena v Podlesí u Sadova. S největší pravděpodobností se jí zde někdo zbavil, hlídala si to své "místečko". Fenka byla vystresovaná, ze strachu dost agresivní, ačkoliv to děláme neradi, muselo být přistoupeno k její sedaci a za pomocí odchytové tyče byla s citem odchycena. Společně s hlídkou PČR z Ostrova jsme prohledali okolí, jestli zde nejsou ještě štěňata, protože fena je v laktačním cyklu. Do pondělka bude fenka u nás, následně si bude řešit její umístění obec Sadov. Prosíme všechny, kdo by mohl znát majitele této fenky, aby kontaktovali nás, anebo obec Sadov, případně policejní stanici v Ostrově. Děkujeme.

VYHOZENÉ ŠTĚNĚ Z DALOVIC

img-6512.jpgNějaká lidská zrůda se zbavila tohoto krásného štěňátka. Vyhublé, vymrzlé, vystrašené jej dnes našla sl. Štýsová mezi poli a loukami. Správně jej donesla na obecní úřad a ten se již postaral o následující. Pejska máme nyní u sebe doma. Dnes (5.11.) odpoledne bylo štěndo na veterině, dostalo zatím Advocate na breberky. Očkováno bude po víkendu, až se trochu zmátoří. Poté mu budeme hledat zodpovědný domov. Je to klučík, cca 3 měsíční. Asi kříženec NO, nebude to v dospělosti žádný prcek, ale bude to větší hafan. Rádi bychom mu našli brzy nový domov, ale pouze ten nejúžasnější na světě, aby už nedopadl nikdy takto jako teď. Nikdy nepochopíme myšlení lidí, kteří jen tak nechají postupně jako odpad umřít takového tvorečka....

V naší péči od 5.11.2014

ADOPTOVANÉ 15.11.2014 :-)

SKŘÍTEK z Bochova

foto-0205.jpg

Dne 24.10.14 nám předal nálezce tohoto cca tříletého křížence čivavy. Je umístěn u nás na stanici, nikdo se o něj nepřihlásil a tak hledá nový domov.

Čivavák, zatím pojmenovaný Skřítek, hledá novou rodinku. Je to mladý, cca 2-3 letý, mazlivý, aktivní pejsek. Není to sídlištní hysterák na jiné pejsky. Je šťastný ve společnosti lidí, může si ocásek uvrtět, ale není vtíravý, zvládá samotu. Hledá aktivní rodinku, která s ním bude chodit na delší procházky, protože i když má malé nožky, tak energie má na rozdávání. Nová rodinka ho bude muset všemu naučit, vyrůstal někde evidentně "ladem". V bytě je čistotný, pouze v přítomnosti našeho psa značkoval, takže pokud by šel k jinému pejskovi, tak je třeba trpělivosti, ale určitě může jít i do domečku se zahrádkou, se spaním doma v teple. Hledáme mu zodpovědného nového majitele, který hledá prima kámoše na procházky a dovádění. Rozhodně ne někoho, kdo jen touží po atraktivním módním plemeni. Rozhodně není určen k rozmnožování. Do nového domova půjde odčervený, odblešený, očkovaný, s petpasem, čipovaný. Podmínkou adopce je podpis adopční smlouvy a uhrazení adopčního poplatku 1500,-.

ADOPTOVANÝ 9.11.2014 :-)

ŤAPINKA z Bochova

1796590-10203031849464874-236246530865443480-n.jpgÚžasná milá ušatá kamarádka. Dokáže si hodiny ťapkat po zahrádce, stejně jako Vám hodiny ležet spokojeně na klíně (v náručí) a pozorovat svět kolem sebe. Je to milá, kontaktní, hodná, aktivní fenečka, věčný mazlík. Je vděčná, když se jí někdo věnuje a když ne, nevadí jí to. Je to vyrovnaný, spokojený pes. Nedělá jí problém přítomnost jiných psů a to ani velkých :-)
Ťapka byla nalezena sražena na silnici. Zázrakem z toho vyvázla živá a v pořádku, ani předtím si vzhledem k dosti zanedbanému stavu asi neužila nic moc hezkého. Velmi si užívá nového startu a úplně nejšťastnější bude, až bude mít svůj nový krásný milující domov, který už teď vyhlíží. Najde brzy?
Je to malá fenečka, váží necelých 8 kilo, jsou jí 1-2 roky. Vhodná do bytu, i do domečku se zahrádkou.
Do nového domova půjde odblešená, odčervená, očkovaná, čipovaná, řeší se kastrace. Na adopční smlouvu, s adopčním poplatkem.
V záchranné stanici od 21.9.2014

Adoptovaná 6.10.14 :-)

PSÍ DĚDEČEK BEN z Krapice

img-6050.jpg

24.8.14 nám dovezla paní Pultarová z Františkových Lázní tohoto psího dědečka. Lidská svině jej před dvěma lety na stará kolena vyhodila v obci Krapice u Fr.L., od té doby žil na ulici a stále se věrně držel v blízkosti domova...Beníček je v současné době v léčení, špatně chodí (kyčelní, kolenní klouby + přetržené vazy) a špatně se mu dýchá (voda na plicích, nemocné srdíčko). Bude muset doživotně užívat léky na srdce a kloubní výživu. Jinak na to, že byl tak dlouho na ulici, je kupodivu až v překvapivě "dobrém stavu". Beníčkovi poskytla jedna moc hodná paní dočasnou péči, aby ve svém stavu nemusel být u nás a hledá stálý domov, kde bude moct v klidu, důstojně strávit stáří a odejít z tohoto světa s pocitem, že byl přes svůj teď úž bývalý osud nakonec milovaných pejskem v rodině, která dokáže ocenit jeho věrnost. Beníčkovi lékaři předpovídají pouze pár měsíců života a to za předpokladu, že se bude léčit, chceme aby je strávil DOMA...

VIRTUÁLNÍ ADOPCE BENA:

Zároveň jsme nuceni Beníka zařadit i do tzv. virtuální adopce. Co to znamená? Virtuální adopce je využívána v případech, kdy je malá šance na nalezení nového domova, což je bohužel Beníčkův případ (starý, nemocný, velký pejsek...) a zároveň v případech, kdy není možné o pejska pečovat bez pomoci veřejnosti.

Beník bude až dokonce života každý měsíc potřebovat léky na srdíčko (Vetmedin) cca 1800Kč/měs., kloubní výživu (Aptoflex) cca 750Kč/měs. a krmení v současné dočasné péči stojí 1000Kč/měs. To jsou základní náklady, dále vit. C, léky na odvodnění atd.....

Je jasné, že nejsme schopni tyto náklady (cca 3500-4000Kč/měs.) hradit sami.

BENÍČEK MÁ TEDY TYTO ALTERNATIVY:

1, Nalezení nového domova u někoho, kdo si bude moci dovolit jeho léčbu a nebude mu vadit, že s ním stráví pouze pár měsíců

2, Budeme hledat různé dočasné péče a v jedné z nich Beník dožije (s tím, že bude měnit pořád prostředí, režim....a bude se muset najít sponzoring pro jeho léčbu)

3, Eutanasie - více možností není :-(

VÍCE ZDE:

https://www.facebook.com/events/835187989833713/


ADOPTOVANÝ 13.9.2014 :-)

NOxBSP, fenka, štěně, 2-3měs.

10614360-591930897586040-2484640722836483161-n.jpg

3 štěňata s matkou byla 28.8.14 nalezena houbařkou z Chodova. Nález byl na katastrálním území obce Božičany. Dále jen vím od nálezkyně, že se to pokoušela řešit oficiální cestou. To dopadlo tak, že majiteli byli psi nejprve vráceni, poté se domluvili, že vezmou štěňata a pokusí se je umístit. Byl jsem požádán o umístění štěňat. Jedno odešlo do nového domova před jejich převzetím na stanici, druhé našlo domov ve stejný den již z naší stanice a tato fenečka následující den.

 

ANY - černá princezna ze Stanovic

2014-08-30-15-16-56.jpg

Any je krásná, strašně hodná 3-4 letá fenka labradorského retrievera. Nechá se hladit a drbat celé hodiny, má hygienické návyky. Když je osamotě neštěká, nevyje. Vychází s ostatními psy a fenami. Hodí se jak do domečku se zahrádkou, tak do bytu.
Jediným jejím handicapem je, že pokud ji necháte na zahrádce samotnou, okamžitě si najde cestu ven a jde na procházku po okolí. Chce to tedy buď důkladný plot, anebo s ní být na zahrádce spolu a nenechávat ji o samotě. Pokud by ji chtěl zájemce do bytu, je hodná, klidná, ale uvítá delší procházky.
Any byla v dočasné péči, ze které ale musela odejít kvůli jejímu utíkání a špatným vztahům se sousedy. Nikdy neměla možnost se navázat na svého člověka, nikdy nepoznala pravý domov.... Do nového domova půjde očkovaná, odčervená, odblešená, čipovaná a kastrovaná, na adopční smlouvu, s adopčním poplatkem.

Přijata 3.8.2014

ADOPTOVANÁ 30.8.2014 :-)

RÓZI ze Pcher

rozarka-strycekfidova2x.jpg

Milá, hodná, tulící se,... taková je naše Rozárka - láskyplná holka, která miluje házení a "pitvání" klacíčků a drbání, při kterém na Vás bude přitisknutá jako přísavka :-) Při chůzi a běhu jí ouška plápolají jako pohádkovému strýčku Fidovi.

Rozárka by ráda byla psím jedináčkem. Proč taky dalšího pesana, když budete mít jí a ona obstará vše - od bafání u plotu po láskyplné hledění do očí. Proč by se měla o pozornost své největší lásky dělit, že? S lidmi vychází naprosto bezproblémově, miluje každého - nezáleží ji na pohlaví ani věku :-) s každým je hned kámoška, je učenlivá a snaživá - prostě parťačka do nepohody. Na procházkách je klidná a pohodová, ale jak se hodí klacíček, šiška, míček... mění se v dračici a divoženku schopnou hodiny nosit aportek :-).

Rozárka by ráda bydlela v domečku se zahrádkou a byla jediným psem rodiny. Určitě by zvládla pobyt i v bytě, je čistotná, hodná a nic neničí, ale vyzkoušeno to není. Ačkoliv už má Rozárka pár let za sebou a určitě jí ještě hodně let čeká, krom zeleného zákalu na levém očku, ji žádné neduhy netrápí a je zdravá, jako řípa :-) Rozárka není kastrovaná. Rozárka je velmi kontaktní pejsek, který je rád mezi lidmi. Velmi rychle se fixovala na svého útulkového páníčka, hubne a je jí smutno. Pobyt v kotci, útulkové prostředí a styl života nejsou nic pro ni. Proto velmi rychle potřebuje najít tu SVOU OPRAVDOVOU RODINU.

Rózi je cca 5-6 let. Je to kříženka rhodéského ridgebacka, možná s německým ovčákem.
Do nového domova půjde odčervená, odblešená, očkovaná, čipovaná, pouze zodpovědnému zájemci, na adopční smlouvu s adopčním poplatkem 1000Kč.

V záchranné stanici od 23.7.2014

ADOPTOVANÁ 28.9.2014

DONEČEK z Poseče

1010093-538767906235673-5724538569089106089-n.jpg

Donečkovi jsou 2-3 roky, je to kříženec pravděpodobně zlatého retrievera nebo rhodéského ridgebacka s nevíme čím :-) , nekastrovaný, nekonfliktní pejsek. Doma je čistotný. Hodí se spíše do bytu, možná bude zpočátku osamotě štěkat, než si zvykne, ale zahrádkou určitě nepohrdne. Je to společník, který se od svého pána nehne, je neuvěřitelně oddaný, skutečná psí osobnost. Don je jako stvořený pro člověka, kterému je smutno. Svou společností, ať už doma anebo na procházce stoprocentně zažene všechny chmury. Hledáme pro něj toho nejlepšího páníčka z nejlepších. Nachází se v Karlových Varech. Doneček je ošetřen Advocatem, naočkován a načipován.
Byl nalezen 14.4.14 v obci Poseč, vyhublý, s poraněnou přední packou, kterou už jsme mu vyléčili, a otlačeninami po celém těle, způsobenými ležením jeho hubeného tělíčka na tvrdém. Do nového domova půjde na adopční smlouvu s adopčním poplatkem. 

ADOPTOVANÝ 17.5.2014 :-)

Filípek z Vřesové alias Chuck von Briketstadt

10411372-578818152230648-676412763927482890-n.jpg

E-mailem 1.3.2014 nám přišel dotaz, zda jsme schopni zařídit euthanasii. V dalším e-mailu stálo toto : Dobry den pane Prokesi.Pejsek vazi asi 6kg a jsou mu dva roky.Jeto jak se rika,poulicni smes.Necham na vasem uvazeni,jestli si pejska nekdo veme,nebo dojde k euthanasii.Telo zpet chtit nebude...

Po velmi výmluvném telefonátu byly navrženy možné alternativy a takhle to dopadlo...

Starosta Vřesové asi před dvěma roky nabízel dvě štěňata, která někdo nechal v kartonové krabici na zastávce. Jedno z těch štěňat zůstalo u nemohoucí paní na vozíku. Paní nezvládala ani v nejmenším péči o pejska a byl dost zanedbaný. Nebyl nikdy na veterině, nikdy nebyl odčerven, celý život jen doma, strašná srst, hubený....Při první návštěvě byl na místě odčerven. Při další návštěvě čekala Filípka cesta na veterinu, kde byl vyšetřen, naočkován, načipován a domů dostal další dávku odčervení a granule. Při třetí návštěvě čekalo na Filípka ostříhání na veterině. A konečně při poslední 5.4.2014 byl vyzvednut a čekala ho cesta do dočasné péče v Praze, kde se nyní nachází a stále hledá nový domov, najde?

Filípek je i přes to, že to neměl v životě nejjednodušší úžasně pozitivní pes, povahou hravé štěně, jen se musí trošku rozkoukat a má ze všeho ohromnou radost, stále vrtí ocáskem a věnuje Vám cenou svou duši, hledáme pro něj rodinu, které tohle udělá pro něj.

Z dočasné péče se stal stálý domov:-)