VÝJEZDY ODCHYTOVÉ SLUŽBY

7.6.17 - x LR - Rovná, okr. Sokolov

7.6.17 - x LR - Rovná, okr. Sokolov

Tato mladá fenka byla dnes odchycena v katastru obce Rovná. Pravděpodobně někomu utekla, protože na sobě měla kožený obojek, ke kterému byla připnutá 4 metrová "šňůra" zelené barvy. Má malý bílý proužek na hrudi. Nepoznáváte ji někdo? 13.6.17 - Fenka byla dále umístěna do útulku v Horní Hraničné u Chebu.

26.5.17 - Rovná, okr. Sokolov

26.5.17 - Rovná, okr. Sokolov

Dva bíglíci odchyceni 26.5.17 v Rovné u Sokolova, pes a fenka. Pes tricolor, fenka bicolor. Pes měl na sobě kožený obojek. Hledá se majitel. 28.5.17 - Předáni majiteli.

6.5.17 - Kraslice, okr. Sokolov

6.5.17 - Kraslice, okr. Sokolov

Tento starší pes byl přijat z nevyhovujících podmínek na žádost MěÚ Kraslice v součinnosti s OO PČR Kraslice z důvodu předběžného zajištění péče. V tuto chvíli není ještě oficiálně znám další postup, ale je tu velká pravděpodobnost, že bude hledat nový domov, tedy po důkladné očistě a zcela jistě i přeléčení antibiotiky, pes je velmi zanedbaný. O dalším vývoji budeme informovat. 26.5.17 - Má nový domov.

6.5.17 - Kraslice, okr. Sokolov

6.5.17 - Kraslice, okr. Sokolov

Starší pes nalezený 6.5.17 v katastru města Kraslice. Bez čipu, na krku kožený obojek s cvočky. Následně 7.5.17 přepraven k nám na stanici. Pejsek je udržovaný, v dobrém stavu, vitální. Nesnese ale samotu, neustále štěká. Možná patří nějakým starším lidem. 8.5.17 - Dále byl umístěn do útulku v Horní Hraničné u Chebu. 9.5.17 - Pejska si vyzvedl majitel.

2.5.17 - Jenišov, okr. K.Vary

2.5.17 - Jenišov, okr. K.Vary

Krátce po půlnoci odchycený NO u Hypermarketu Globus v Jenišově u K.Varů. Na krku růžový textilní obojek. 3.5.17 - Předán majiteli. Opakovaný odchyt.

30.4.17 - Jenišov, okr. K.Vary

30.4.17 - Jenišov, okr. K.Vary

Fenka Lola u nás byla již letos v březnu, kdy si ji jako odchycenou vyzvedl po pár dnech majitel - p. Broulík. Ten se ji dnes rozhodl zbavit a také to udělal - odchycena na Oáze v Jenišově. Lola je mladá fenka, středního vzrůstu, je jí necelý rok, nar. 18.5.2016. Je hodná, má ráda děti. Údajně kříženka BSP a LR. 6.5.17 - odjela do nového domova

30.4.17 - Kraslice, okr. Sokolov

30.4.17 - Kraslice, okr. Sokolov

Drobná bulloidní fenečka nalezená dnes v noci v Kraslicích, převzata na žádost PČR. Na krku má růžový obojek, jinak je bez označení. Drobné oděrky po těle. 1.5.17 - Předána majitelce.

26.4.17 - Jenišov, okr. K.Vary

26.4.17 - Jenišov, okr. K.Vary

Odchycen u Globusu - Jenišov u K.Varů. Bez označení, na krku má řetízkový obojek. 27.4.17 - Předán majitelce.


26.4.17 - Jenišov, okr. K.Vary

Odchycen u Globusu - Jenišov u K.Varů. Bez označení, na krku má řetízkový obojek.

27.4.17 - Předán majitelce.

26.4.17 - Děpoltovice, okr. K.Vary

Další dva hladovci :-) Děkujeme zaměstnancům kamenolomu a PČR za zajištění odchytu těmto dvěma "uprchlicím" z Fojtova. Díky zaregistrovaným mikročipům mohly jít za nějakou tu hodinku domů :-)

19.4.17 - Pulovice/Šemnice, okr. K.Vary

Pes (podobající se ohaři) nalezený v Pulovicích (obec Šemnice), řešeno obecním úřadem v Sadově. Na krku má řetízkový obojek. Čip nenalezen, tetování také ne. Je to mladý, přátelský, veselý hafan a vášnivý aportér. Podle přerostlých drápů žil asi spíše na zahradě.

22.4.17 - Psa si vyzvedl původní majitel.

2.4.17 - Jenišov, okr. K.Vary

Dnes nás požádala paní starostka Jenišova o odchyt a umístění nalezené fenky. Ihned při jejím přebírání jsme věděli, že jsme kdesi viděli leták o tom, že se hledá. Bylo tedy otázkou pár minut, než jsme leták s telefonickým kontaktem vyhledali a majitele informovali. Pravou třešinkou na dortu je fakt, že majitelé jsou z Prahy, v pátek do KV přijeli na dovolenou a dnes, kdy měli každou chvíli zoufalí odjíždět zpět, se fenka našla a v pořádku vrátila k majitelům :-))

1.4.17 - Otovice, okr. K.Vary

Nalezen BSP v Otovicích. Více informací případně později.

Aktualizace - předán majiteli

30.3.17 - Sadov, okr. K.Vary

Další z těžko pochopitelných případů nezodpovědného majitele, tentokrát ze Sadova.
Již v zimě za asistence starosty a Policie ČR byl tento pes nouzově umístěn z nevyhovujících podmínek do obecního kotce. Nyní pes opakovaně utíká z pozemku a obtěžuje okolní obyvatele. Majitel si evidentně nic nedělá ani z blokové pokuty od Policie ČR.
Jednání majitele tedy bude řešeno formou přestupkového řízení. Samotné úniky psa budou řešeny dle potřeby - tedy pokud ještě jednou uteče, pes bude umístěn do útulku a po majiteli budou vymáhány náklady na umístění.

26.3.17 - Jenišov, okr. K.Vary

Odchycený pes (znakatý) a černá fenka v katastru obce Jenišov, blízko obce Hory.
Bez označení, bez obojku.
Hledá se majitel.
AKTUALIZACE: Hafany si již majitelka vyzvedla

23.3.17 - Sadov, okr. K.Vary

Cca rok stara fenka odchycena v Boru u Sadova. Ma necitelnou znamku s jmenem. Na krku ma retizkovy obojek. Hleda se majitel.

Aktualizace: Predana majiteli

19.3.17 - Jenišov, okr. K.Vary

Mladá fenka odchycená v Jenišově - ul. K Zátiší.

21.3.17 - Předána majiteli

16.3.17 Habartov a 23. 3.17 Hrádek-Krajková, okr. Sokolov

16.3.17 - Další smutný případ z Habartova. Tohoto pejska jsme odchytávali dnes u místní prodejny potravin, kde ho nechali ležet NĚKOLIK DNŮ. Pejsek samozřejmě bez jakéhokoliv označení, zítra jde na veterinu.

17.3.17 - Psík byl s námi dnes na veterině, psychicky už je tom lépe, než byl včera. Byl prohlédnut, byla mu vzata krev, dostal ATB a Advocate, má zánět v uších, také solidní šedivou srajdu, váží 24 kg. Je tu jisté podezření na možné majitele (opilí bezdomovci) a na to, odkud by mohl možná pocházet (Falco z ÚPF). Děkujeme všem za informace.
Toť asi zatím vše s novým chlupáčem..

19.3.17 - Tak mi ošmikali asi půl kila dredů, učesali mě a hned vypadám o něco lépe. Krevní testy ukázaly na masivní zánět v těle, což se dalo očekávat a špatné jaterní testy, tak do mě ládují jídlo s antibiotiky, Aptoflexem, lososákem, vitamíny a bůh ví, co mi to tam všechno dávají, ale je mi líp. Šrajdu už nemám, ale pěkná tuhá hovínka :-)) Nějaké to deka jsem asi také přibral. Jen ty uši, s těma se natrápí asi nejvíc. Tak čáááu :-)

21.3.17 - Falco dnes podstoupil vyšetření uší, která ho trápí tak, že si na ně nenechal vůbec sáhnout. Musel tedy jít na chvíli chrupkat, následně jsme ho kompletně prohlédli, z ucha vzali vzorek na další vyšetření a ušiska mu vyčistili. Protože ale nejde o ušní svrab a lokálně si do uší zatím nic podávat nenechá, volíme v tuto chvíli moderní šetrné léky proti svědění a počkáme si, co nám napoví laboratoř :-)

23.3.17 - Z původního Falcova "domova" v Hrádku (Krajkové) jsme dovezli i jeho kamarádku, která dostala jméno Leontýnka.

30.3.17 - Zánět v uších u Falca je způsoben kvasinkovou infekcí, Falco tedy dostal kapky do uší, z čehož není zrovna dvakrát nadšený. 

2.4.17 - Falco je o pět kilo těžší a už je z něj opět hezký hafan. Odjel do nového domova, kde se bude dávat dále dopořádku. 

3.4.17 - Leontýnka byla dále umístěna do Psího útulku U Šmudliny Tachov - Vítkov. 

 

8.3.2017 - Sadov, okr. K.Vary

Pes odchycen na zadost starosty Sadova, v Sadove u hriste a u koni. Bez viditelne identifikace. Vice kdyztak pozdeji.
Aktualizace: Hafan predan majitelce.

27.2.17 - Habartov, okr. Sokolov

Dnes 27.2.17 nalezené štěně (fenka) v Habartově, předáno Policií ČR Habartov, bez označení. Zatím u nás na stanici.

3.3.17 - Původní majitelka známa, fenka našla nový domov.

26.2.17 - Bukovany, okr. Sokolov

Po dosti komplikovaném odchytu ve dnech 24. - 25. 2. v Bukovanech, po kterém musel být nakonec vytažen z jezera Medard a následně hospitalizán, byl na stanici 26.2. přijat tento hafan.
Již víme, že se jmenuje Majky. V deset ráno byl propuštěn z veterinární kliniky Dr. Gargela v Sokolově a teď je v naší péči. Bude brát léky, má nařízen klidový režim, bude hlavně spát. Za pár dní ho čeká kontrola a uvidíme, jak se s tím jeho organismus vypořádá.
K majitelům: Ozvala se nám nejdříve původní majitelka, pak její přítel, dále člověk, který Majkyho převážel v pátek, kdy se poprvé odchytával, do nového domova a dále člověk, který by měl být v tuto chvíli majitelem a sestra původní majitelky. V tuto chvíli těžko říct, jaký bude další vývoj.
27.2.17 - Majky byl dnes na kontrole, stále je nález na plicích, dostal další (jiná ATB), snad je bude lépe snášet, tbl. mu nedělaly moc dobře, přetrvává klidový režim.
3.3.17 - S Majkym už šijou všichni čerti, už dýchá normálně a celkově by na něm už nikdo nic nepoznal, nález na plicích podle RTG už ze 70% zmizel, ještě bude pár dní brát ATB a pak už asi budeme řešit, co s ním tedy dále, takže pokud by chtěl někdo tomuto velkému bojovníkovi poskytnout stalý domov - NAVŽDY, tak budeme rádi.

14.3.17 - Majky se dal u nás dohromady, bohužel vzhledem k tomu, že se již neměl kam vrátit, ani nenašel nový domov, byl dále umístěn do útulku v Horní Hraničné u Chebu, kde dostal jméno Jeff. 

25.2.17 - Habartov, okr. Sokolov

Z důvodu hospitalizace majitelky umístěna na stanici tato fenka.

15.3.17 - Předána do péče oprávněné osobě (syn majitelky).

24.2.17 - Jáchymov, okr. K.Vary

Dne 24.2.17 v cca 1:20 jsme přebírali od PČR Jáchymov tohoto beagla, má černý kožený obojek. Nemá čip, ani tetování.
Hledá se majitel.
AKTUALIZACE: Majitel už si hafana vyzvedl.

7.2.17 - Jáchymov, okr. K.Vary

Tohoto psa jsme přebírali dnes, 7.2.17 od hlídky PČR Jáchymov s tím, že pes se volně pohybuje po Jáchymově již nějakou dobu. U psa nebyl nalezen mikročip, známka taktéž nebyla, tetování nebylo dnes možno zjistit, stejně jako přibližné stáří. 

Aktualizace 7.2.17 : Předán majiteli

2.2.17 - Štědrá, okr. K.Vary

SLEPÝ OVČÁK Z OBCE ŠTĚDRÁ
Pro tohoto pejska jsme jeli dnes po desáté hodině večer. Předávali nám jej zaměstnanci Žlutického úřadu, nalezen byl u hřiště v obci Štědrá. Pes je úplně slepý, má na sobě odděrky, bez tetování, známky, čip budeme zjišťovat zítra. Prosíme o sdílení, pes je chudák v neznámém prostředí dezorientovaný a nešťastný. Samozřejmě díky slepotě je s ním velmi obtížná manipulace.

3.2.17 - Předán majitelce

3.2.17 - Šindelová, okr. Sokolov

Odchycen černý kříženec labradora, majitel znám.

4.2.17 - Předán majitelce

30.1.17 - Mírová, okr. K. Vary

Tento pes byl dne 30.1.17 nalezen v obci Mírová, údajně se tam pohyboval již cca čtyři dny.
Bez označení, červený obojek měl již na sobě.

1.2.17 - Dále umístěn do útulku v Horní Hraničné u Chebu.

 24.1.17 - Rotava, okr. Sokolov

Tyto dvě fenky border kolie byly dnes večer odchyceny u Benešovy pily v Anenském údolí (Rotava), silnice mezi Kraslicemi a Olovím. Byly bez obojků a nemají žádné označení. Díky srsti to není na fotkách vidět, ale jsou obě vychrtlé na kost. Jedna z fenek má vyloženě dost. Dostaly večeři a byly dámy do tepla, kde okamžitě vytuhly...

25.1.17 - Majitel znám.

26.1.17 - Předány majiteli. 

12.1.17 - Sadov, okr. K.Vary

Nalezený LR v Sadově, tetovaný.

13.1.17 - Psa si již vyzvedl majitel.

6.1.17 - Rovná, okr. Sokolov

Tohoto pejska jsme přebírali na žádost starosty obce Rovná na Sokolovsku. Pejsek nemá žádné označení, evidentně bytový pes - v mínus devatenácti stupních by se taky dožít rána nemusel. Hledá se majitel.

9.1.17 - Pes byl umístěn do dočasné péče.

1.1.17 - Silvestrovští utečenci

KAO - Jáchymov
Světlý kříženec - Jenišov
UŽ JSOU DOMA

31.12.16 - Habartov, okr. Sokolov

Nalezený 30.12.16 večer v Habartově. Nezná "Punťu" někdo? Nemá žádné označení, byl bez obojku.

3.1.17 - Dále umístěn do útulku v Horní Hraničné u Chebu.

6.12.16 - Sadov, okr. K.Vary

Další případ jednání, zavánějícího týráním zvířete, se nyní řeší v obci Sadov. Zatím nemůžeme poskytnout bližší informace, ale pokud by někdo znal majitele tohoto hafana, ať prosím kontaktuje obecní úřad v Sadově, anebo policii Ostrov. Podotýkám, že majitel se hledá opravdu intenzivně, pes byl ponechán bez zajištění potřebné péče v nevhodných podmínkách a majitel není k zastižení, proto byl pes umístěn nejdříve k nám na stanici a později 7.12. do kotce OÚ Sadov. 

10.12.16 - Majitel se dostavil a psa si vyzvedl. 

4.12.16 - Krajková, okr. Sokolov

K tomuto nalezenému méďovi nás volali policisté z Habartova kolem páté hodiny ranní. Krásný hafan hledá svého majitele.

Aktualizace: Předán majiteli. 

26.11.16 - Bor u Sadova, okr. K.Vary

Velmi intenzivně se hledá majitel tohoto pejska!

Aktualizace - Předán majiteli.

23.11.16 - Bochov, okr. K.Vary

K této promrzlé a promočené fence nás dnes ráno volali z obecního úřadu v Bochově. Nějaká lidská hyena ji zde vyhodila na autobusové zastávce, jen pár centimetrů od dost frekventované silnice. Fenka byla velmi vystrašená. Je březí a bude každým dnem rodit.

24.11.16 - Fenka byla na sonu.

25.11.16 - Na svět přišlo pět štěňátek.

Ke dni 27.1.2017 mají všichni nový domov :-)

 

20.11.16 - Otovice, okr. K.Vary

Tento psík se prý od rána toulal v Otovicích. Určitě ale nebyl venku dlouho. Je čistý, udržovaný. Má kožený obojek s tlapičkami a přívěsek s tlapkou. Je čipovaný. 

Aktualizaci: Pejsek předán chovateli

14.11.16 - Jenišov, okr. K.Vary

Převzali jsme od PČR nad Tescem v KV (katastr již Jenišova) černou šiperku - psa, díky mikročipu byl během chvíle předán šťastné majitelce.

10.11.16 - Habartov, okr. Sokolov

Tento pes byl dnes, 10.11.16 odchycen na žádost PČR Habartov. Odchycen byl v jedné zahradě pod Tescem, pes velmi vystresován a napadal jak majitele zahrádky, tak mě při odchytu. Čip ani tetování dnes nebylo možno zjišťovat.


11.10.16 - Předán majiteli. 

4.11.16 - Jáchymov, okr. K.Vary

Tento promrzlý pes byl nalezen dnes na vrcholu Kínovce. Obslua hotelu ve spolupráci s MP Boží Dar a Mú Jáchymov zajistili jeho odcyt a umístění. Pejsek je bez jakékoliv identifikace, pravděpodobně buď starší, nebo dost vysílený. Bližší informace budou, až se trochu uklidní.

6.11.16 - Pejsek předán majitelům.

27.10.16 - Habartov, okr. Sokolov

Tato želvovinová mazlivka byla přivedena dnes 27.10.16 nálezci na policejní služebnu v Habartově, kde jsme si ji následně na žádost OÚ převzali. Vzhledem k tomu, že nejsme na kočičky absolutně nijak zařízeni (krom odchytů) a jediné sdružení, které se tu nachází, praská dlouhodobě ve švech, stejně jako prakticky všechny dočasky, se musela opět řešit nerudovská otázka: Kam s ní?
Děkujeme tímto za pomoc opět Ecko Mary B, kde kočička zatím počká, jestli někdo nečeká, než se vrátí ze špacíru. Hledá se tedy majitel, číča má na sobě obojek s růžovými korálky. 

3.11.16 - Našla nový domov. 

20.10.16 - Habartov, okr. Sokolov

http://www.policie.cz/clanek/nebezpecny-pes-odchycen.aspx

Umístěn v karanténě po pokousání člověka (dítěte).

25.10.16 - Pes předán oprávněné osobě. 

17.10.16 - Lesov (Sadov), okr. K.Vary 

Dne 17.10. ve 20:33 jsme byli voláni do Lesova k odchytu psa, který se dle oznamovatelky choval agresivně, vnikal na pozemek oznamovatelky k hárající feně, která byla zavřená v kotci. Po příjezdu na místo (samozřejmě za tmy, na nepřehledném pozemku, ploty ze všech stran tímto psem protrhané) se pes pohyboval v okolí a opět vnikl na zahradu. Bez varování útočil. Bylo proto přistoupeno k odchytu pomocí sedativ. Ty než začnou působit, trvá to přibližně 15 minut, než jsou na maximu svého účinku. Mezitím pes odešel neznámo kam. Předpokládal jsem, že se opět vrátí na pozemek, tak jsem vyčkával. Po nějaké době jsem se šel podívat po okolí, kde pes je. Zahlédnul jsem jej ležet na vozovce, opatrně jsem se přiblížil a pokusil se o odchyt. Jakmile pes viděl tyč, choval se neuvěřitelně agresivně. Teprv později jsem se od náhodně procházejícího člověka dozvěděl, že už jej někdo v ten den něčím zmlátil, protože pes napadal(!). Tzn. psa jsem nechal, aby se uklidnil, aby sedativa pořádně zabrala, což se také stalo a tak bylo asi po 15ti minutách možné nasadit mu smyčku kolem krku. V tu chvíli začal neuvěřitelný boj. Nebylo možno dělat vůbec nic, protože auto s klecí bylo cca 500m daleko a široko daleko nikde nikdo, kdo by mi mohl jakkoliv pomoct. Horko těžko jsem tedy vytočil číslo na policii a požádal o asistenci. Hlídka se dostavila na místo, pánové přistavili auto přímo ke psu a pomohli mi s jeho naložením, za což jim moc děkuji. Pes byl tedy prozatím vyložen u nás na stanici a hledáme majitele. Pes se volně pohybuje po Lesově již od soboty a tak bych si s majitelem velmi rád pohovořil. Jedná se pravděpodobně o x RR, kontrola případného označení až se uklidní, na sobě měl řetízkový obojek.

18.10.16 - Pes předán majiteli.

12.10.16 - Jindřichovice, okr. Sokolov


Tohoto psa jsme dne 12.10.16 převzali na žádost OÚ Jindřichovice. Pes se před dvěma dny objevil v osadě Mezihorská v katastru obce Jindřichovice, prý přišel z lesa. Nemá obojek, čip, ani tetování. Nepoznává ho někdo?
Takže o Otakara Lesního alias Otíka se nikdo nepřihlásil, ani ho nikdo nezná. Klasika, co se dá dělat, asi vyrostl z mechu...Takže Otík bude pravděpodobně k adopci. Zítra bychom ho měli převážet do útulku.

17.10.16 - Otík byl dále umístěn do útulku v K.Varech.

21.10.16 - Už není v nabídce útulku.

6.10.16 - Otovice, okr. K.Vary

Tento pes byl dnes 6.10.16 odchycen na křižovatce Mostecká/K Panelárně v Otovicích (KV). Malá známka na krku značí jen očkování proto vzteklině. Pes má mikročip č. 900032001802435, bohužel se nám nepodařilo dohledat jej v registrech.

7.10.16 - Pes předán majiteli.
 

5.10.16 - Otovice, okr. K.Vary

Fenka převzata 5.10.16 večer na žádost OÚ, nalezena v Otovicích (KV). Bez čipu, na krku kovový obojek se známkami, zítra bude podle nich zjišťován majitel.

6.10.16 - Fenka předána majiteli. 

5.10.16 - Dalovice, okr. K.Vary

03:38 - na žádost PČR odchycena fena NO vlkošedé barvy na Mostecké ulici v Dalovicích. 

5.10.16 - Fenku si vyzvedl majitel.

4.10.16 - Jenišov, okr. K.Vary

Toto štěně (pes) bylo 4.10.16 nalezeno uvázané u hypermarketu Globus (Jenišov u KV). Bez identifikace, hledá se majitel.

6.10.16 - Pejsek dále umístěn do útulku v KV, kde dostal jméno Erik.

28.9.16 - K.Vary

Sváteční den začal skvěle - v KV kříženec velkého plemene napadl a pokousal jiného malého pejska, toho si majitel odvezl na veterinu - zda přežil nevím. Každopádně na místo jsme jeli z toho důvodu, že údajně MP věc nechtěla řešit. V překladu - na místě dvě minuty po nás, situaci vyřešili naprosto profesionálně a bez problému. Stejně tak hlídka PČR. Pes byl kvůli nepřítomnosti mikročipu a tetování umístěn v útulku v K. Varech. Někde se asi stala chyba. Vše je jen o lidech,samozřejmě mám své negativní zkušenosti, ovšem tento konkrétní případ si myslím, že si žádnou kritiku nezaslouží. Alespoň i pro mě poučení pro příště.

23.9.16 - Jindřichovice, okr. Sokolov

Výjezd na žádost operačního střediska PČR. Tato fenka nejspíše křížence RTW byla dne 23.9.16 nalezena dle slov nálezkyně, jak leží napůl v příkopě u silnice v katastru obce Jindřichovice (ale nebojte, nic jí není). Nálezkyni se ji podařilo po 45. minutách nalákat do auta. Zatím je dost vyděšená, kolem krku má vylysaný pruh srsti. Na stejném místě se v nedávné době našli i x NO, poté x Vlkodava, u obou majitel dosud neznámý, že by náhoda? Už asi ne... Děkujeme nálezkyni, která nejen zavolala pomoc, ale i fenku zabezpečila a počkala na místě. Fenku pojmenovala Zuzanka a ta je tedy zatím u nás na stanici.
Nepoznává ji někdo? Prosíme o sdílení.
26.9.16
Dobrá zpráva je ta, že se Zůza již psychicky oklepala a je z ní veselá, mazlivá, vděčná závislačka. Špatnou zprávou je, že jsme se Zůzou navštívili MVDr. Jiránkovou a otestovali nový ultrazvuk. Ten potvrdil tu "šťastnou" věc, že je Zůza tedy fakt březí a to již bohužel nějakou dobu... Zůza zítra odjíždí do útulku. Pokud by chtěl někdo nabídnout vhodné zázemí pro porod a odchov malých, či rovnou trvalý domov, obraťte se prosím na paní Lokingovou z Chebského útulku...
27.9.16
Fenka byla převezena do Chebského útulku, dostala jméno Líza.

10.9.16 - Kluč (Habartov), okr Sokolov

Tuto fenku jsme přebírali od hlídky PČR Habartov v ulici Sadová - Kluč. Má na sobě hnědý kožený obojek, bez čipu, do ucha mrknem zítra, už byla tma. Kdopak jí zná?

Fotky jsou od pána, který ji potkal přes den.

11.9.16 - Fenka předána majiteli.

 10.9.16 - Jindřichovice, okr Sokolov

Tento pes pobíhal zmateně mezi auty na komunikaci v katastru obce Jindřichovice, ve směru od Kraslic. Kdo to tam zná, tak ví, že na rovince chce každý "nahnat" ztracený čas a pěkně to tam rozpálí. Nálezkyně volala linku 158, kde jí bylo sděleno, že si musí poradit sama. Ačkoliv s hromadou policistů vycházíme velmi dobře, tak toto jednání je pro mne vyloženě nepochopitelné, a ihned v pondělí se na oficiálních místech přeptám, proč tomu tak bylo. Ono i kdyby nešlo o psa, tak šlo o to, že kdosi dvěma auty zablokoval silnici, aby mohli psa bezpečně odchytit, když si tedy měli poradit sami..... Dále paní kontaktovala MP v okolí, pochopitelně MP tam zasahovat nemůže, neboť nemají veřejnoprávní smlouvu s obcí. Následně volala nálezkyně všude možně, a pravděpodobně NIKDO nikdy neslyšel, že v takových případech se volá obec. My jsme zavolali místostarostovi a hle, pes je u nás...... Hledá se majitel, okolnosti nálezu jsou dost podivné a moc by nás zajímalo, kde se tam hafan vzal.

14.9.16 - Převezen do útulku. 

10.9.16 - Pstruží (Merklín), okr. K.Vary

Tohoto psa jsme přebírali od hlídky PČR. Pes se měl dostat již před dvěma dny dírou v plotě na oplocený pozemek a neuměl se odtamtud dostat ven. Pes, pochopitelně bez jakékoliv identifikace, je ZATÍM v naší stanici. Na krku měl obojek s karabinou viz. foto. 

14.9.16 - Převezen do útulku.

5.9.16 - Hory u K.Varů

Tuto fenku dne 5.9.16 ve večerních hodinách uvázala neznámá žena k dopravní značce v obci Hory u KV a dle svědka utekla přes pole směrem k obci Jenišov. Žena, má být ve věku mezi 30-40 lety, tmavé vlasy délka na ramena či na lopatky, na sobě měla mít červené tílko a černé kraťasy, páskové boty.
Prosíme širokou veřejnost o informace vedoucí k nalezení této osoby. Poslední informace, kterou máme je, že s ní má hlídka policie čekat na někoho kompetentního z obce Hory.
NOVÁ INFORMACE:
Zmíněná osoba byla viděna dne 5.9.16 v 18.15. jít i s pejskem z Nového Sedla (Jalový Dvůr) směr Hory.

6.9.16 - Fenka byla umístěna prozatím k nám na stanici.

7.9.16 - Fenka byla převezena do útulku v Horní Hraničné u Chebu.

4.9.16 - Bochov, okr. K.Vary- JSOU DOMA! :-)

Tato dvě středoasiatí telátka jsme přezvali na žádost PČR Bochov. Byla odchycena z D6. Na živu jsou pouze díky osobní statečnosti nálezce. Světlá fenka má kupírovaný ocas a uši. Pes vypadá na ještě odrostlé štěně. Bez čipu, bez známek, tetování zatím nevíme, oba mají černé obojky zn. Petface.

AKTUALIZACE: Hip, hip, hurá, telátka jedou domů. Již si je vyzvedla šťastná majitelka :-)

3.9.16 - Jáchymov, okr. K.Vary

Dne 3.9.2016 jsme od hlídky PČR Jáchymov přebírali tohoto psa. Opět bez jakéhokoliv identifikátoru, s řetízkovým stahovacím obojkem a antiparazitárním obojkem.

AKTUALIZACE - Majitelka si již psa převzala.

 2.9.16 - Habartov. okr. Sokolov

Tohoto pejska přivedl nálezce dne 2.9.2016 na služebnu PČR v Habartově. Je to ještě odrostlé štěně, asi kříženec knírače, hrubosrstý, bez označení. Měl modrý textilní obojek s přívěskem (viz. foto). 

7.9.16 - Pes dále umístěn do útulku v Horní Hraničné u Chebu.

2.9.16 - Habartov, okr. Sokolov

Dne 2.9.16 byl v Lítově (Habartov) nalezen tento pes, bez identifikace, bez obojku.
Hledá se majitel...

7.9.16 - Pes dále umístěn do útulku v Horní Hraničné u Chebu.

2.9.16 - Dalovice, okr. K.Vary

Dne 2.9.16 byl v obci Dalovice - ul. Horní odchycen tento pes loveckého plemene (Český fousek, příp. Německý ohař drátosrstý). Je tetovaný (60396), bez čipu, bez známky, bez obojku.

AKTUALIZACE: Pes byl předán majitelce.

24.8.16 - Sadov (Bor)

Odchycen tento hafan s evidencni znamkou 598. Majitel si jej muze vyzvednout na obecnim urade.

Aktual.: Psa si vyzvedl majitel. 

22.8.16 - Verušičky, okr. K.Vary

Dne 22.8.16 ve večerních hodinách jsme ještě jednou vyjížděli na žádost PČR. Po D6 u Verušiček se pohybovali tito dva psi. Hlídka PČR dělala psům "doprovod", aby nedošlo k nehodě, později se policistům podařilo odlákat je na sjezd k obci Týniště, kde jsme je později odchytili. Větší je pes, menší bílé chundelaté cosi je fenka :-) . Pes má na sobě kožený obojek, jinak bez identifikace, fenka dokonce bez obojku. Je možné, že vůbec nepatří k sobě. Prosíme o sdílení, zejména Bochov, Verušičky, Týniště a okolí.....
S obcí Verušičky nemáme smlouvu, ale zase je nenecháme na silnici, že jo....Proto bychom byli rádi, kdyby si je co nejdříve převzal majitel.
Fenka je docela zanedbaná (dredy apod..). Oba vypadají na mladé hafany. 

Dále umístěni do útulku v Horní Hraničné u Chebu.

22.8.16

Dnes, 22.8.2016 jsme byli požádáni operačním střediskem Policie o přepravu a umístění této fenky. Důvod? Majitelka byla zastavena na D6 s 3.6 promile alkoholu..... Doufejme, že se tedy opět brzy setkají....
23.8.16 - Fenka předána majitelce.

17.8.16 - Dalovice, okr. K.Vary

Tato starší fenka byla dnes 17.8.16 nalezena v obci Dalovice , ulice V Břízkách. Fenka, napadá na pravou zadní, evidentně déle na ulici. Má na sobě ATP obojek a "polostahovák" - kombinace řetízku a oranžového textilu. Hledáme majitele. Za sdílení děkujeme!
AKTUALIZACE: Fenka je již v pořádku doma.

14.8.16 - Otovice, okr. K.Vary

Odchycený NO(x) v Otovicích. Tento fešák se dnes volně pohyboval uprostřed silnice - ul. K Panelárně v Otovicích. Je hodný, poslušný, bez označení, na krku měl kovový obojek. Poznávací znamení - malá bílá náprsenka. Je trochu hubený a má šrám na noze a na čumáku (už asi staršího data).
Nehledá ho někdo? Nezná ho někdo?
Prosíme o sdílení, v kotci se mu moc nelíbí, už by asi radši šel dom :-)

Aktualizace: Psa si vyzvedl zástupce majitele dnes ve večerních hodinách. 

4.8.16 - Otovice, okr. K.Vary

Fenka se společně s ještě jedním pejsek a štěnětem usídlila v jednom areálu v Otovicích, kde bydlela v noře. Odchyt proběhl za pomocí sklopce. Vykoupali jsme ji - měla hlínu úplně všude, odblešili, odčervili, nechali zkontrolovat na veterině, spolu s kontrolním sonem.

10.8.16 - Umístěna do útulku v Horní Hraničné u Chebu.

 31.7.16 - Háje - Kolová, Březová, okr. K.Vary

31.7.16
Tato fenka byla nalezena před dvěma dny mezi Hájema a Březovou. Do dnešního dne ji měli nálezci u sebe doma. V době nálezu byla bez obojku, bez ničeho. Nemá čip, ani tetování, je trochu žíhaná.
Nepoznává ji někdo?
1.8.16
Čokinka (jak ji pojmenovali nálezci) je opravdu moc krásná fenka, pravděpodobně nebyla zvyklá na vodítko, ale po delší procházce si již (až na pár šprajcnutí) vykračovala jako dámička. Je velmi vnímavá a učenlivá - např. i co se týče povelů. Zatím tedy nemá hygienické návyky, resp. potřebu vykonává pouze uvnitř. Takže to zatím ke krásné Čokince :-)
4.8.16 - Fenku si přezval majitel.

30.7.16 - Merklín, okr. K.Vary

Tohoto psa jsme na žádost OÚ Merklín převzali od nálezkyně. Pes, středního vzrůstu, pravděpodobně kříženec labradora. Bez označení, bez obojku.
Hledá se majitel...

31.7.16 - Předán majitelce.

27.7.16 - Otovice, okr. K.Vary

Tato fenka křížence většího vzrůstu byla dnes nalezena v obci Otovice. Fenka má poraněné, anebo jinak nemocné levé oko. Absolvovala proto prvotní vyšetření a ošetření na veterině. Byla nalezena s kvalitním textilním a antiparazitním obojkem, bez čipu, anebo jiného označení.
Předpokládáme, že utekla při dnešní ošklivé bouřce, možná tak i přišla k tomu oku, ale to se teprve uvidí.

29.7.16 - Fenka už je doma. 

26.7.16 - Habartov, okr. Sokolov

Tento nalezený pejsek nám byl dnes předán TS města Habartov. Pejsek byl prý v Habartově viděn již včera. Bez označení, bez obojku. Hodný, starší, přátelský pejsek, pravděpodobně kříženec GR, středního vzrůstu.
Hledá se majitel.

Aktualizace - umístěn do útulku.

20.7.16 - Rotava, okr.Sokolov

Na požádání zveřejňujeme informoce o nálezu psa.

OZNÁMENÍ O NÁLEZU PSA
Ve středu dne 20.07.2016 ve večerních hodinách byl na ulici Sídliště v lokalitě u
nových panelových domů (čp. 685 – 688) na Rotavě odchycen pes. Jedná se o fenku
křížence labradora malého vzrůstu černé barvy. Pes je umístěn v záchytném kotci
MěÚ Rotava.

23.7.16 - Oloví,okr. Sokolov

Tento pes byl dnes odchycen v Oloví. Pes údajně běžel velmi dlouho za autem nálezce. Bez známky, čipu, tetování, či jiných identifikátorů. Pejsek je velmi přítulný, zmatený, evidentně nechápe, co se děje. Nálezci nutno poděkovat za trpělivé, asi hodinu dlouhé čekání, než se podařilo vůbec odchyt zajistit. Moc prosíme o sdílení.
Akutně hledáme majitele, stanice fakt praská ve švech.

24.7.16 - Pejska si při návratu ze zahraniční dovolené vyzvedla v 21.30 majitelka. Pejskovi se na týden ztratila rodina a vydal se je hledat. Pro majitele sice nepříjemný finanční výdaj, na druhou stranu jsou moc rádi, ze mají pejska v pořádku doma.

22.7.16 - Kraslice, okr. Sokolov

Malý pejsek, který byl dnes odchycený v Kraslicích, kde se pohyboval již třetí den, až dnes se ho podařilo odchytit. Je velmi plachý, ale jinak moc hodný. Má ještě krásné bílé zoubky, bude to mladý pejsek. Bez označení, bez obojku...
U pejska je podezření na úmyslné zbavení se zvířete. Pokud pejska někdo poznáváte, dejte nám určitě vědět, majitel by nás dost zajímal. Děkujeme.

27.7.16 - Pejsek byl dále umístěn do útulku v Horní Hraničné u Chebu.

20.7.16 - Nové Sedlo, okr. Sokolov

Před pátou hodinou ranní jsme byli požádáni PČR o pomoc s umístěním tohoto nalezeného psa, pobíhal na silnici mezi auty asi 500 metrů od kruhového objezdu z Nového Sedla na Královské Poříčí. Cca rok starý kříženec, většího vzrůstu, bez označení, na krku řetězový obojek.
Hledá se majitel.

22.7.16 - Pes předán MP Nové Sedlo

19.7.2016 - obec Kolová, okr. K.Vary

Dnes jsme byli požádáni PČR o odchyt tohoto psa. Důvod - zašel si na procházku. To samo by nebylo nic neobvyklého, ale vzhledem k tomu, že šel na procházku přes několik plotů a že údajně mělo dojít k poranění malého děvčete (to se prověřuje, každopádně ve Varské ani Sokolovské nemocnici nikdo na ošetření s pokousáním nebyl). Po konzultaci situace s vedením obce Kolová, po úhradě výjezdu a důkladném poučení o zabezpečení zvířete byl pes vydán ošetřovateli.

14.7.16 - Bochov > Toužim >Žlutice, okr. K.Vary

Formulák Copperfieldovitý

Kdo to je? No to je ten, co lítal mezi Toužimí, Bochovem, Žluticemi a bůh ví kde ještě. Je to pes, který mi vypil snad veškerou krev, až jsem musel v noci tajně vykrádat transfůzní stanici :-D A něco vám povím, největší machři jsou totiž zaměstnanci úřadu ve Žluticích - tamější preventisté kriminality a také pan Volf, který svými dokonalými loveckými schopnostmi zrealizoval závěrečný zátah a psíka odchytil :-)) Pes na tom není zle ani tak fyzicky jako spíš psychicky. Neuvěřitelně se bojí, odmítá komunikovat, v přítomnosti člověka nežere, nepije.....Více jak měsíční pobyt venku mu též neudělal dobře, samé klíště apod. Prosíme o sdílení, zda ho někdo nehledá, i když o tom velmi velmi pochybuji. Jinak opravdu - mnohé obce by si ze Žlutic mohly vzít příklad. Za nás mají opravdu palec nahoru!

Fotografie jsou převzaté od paní Blanky Lichnovské.

12.7.16 - Děpoltovice, okr. K.Vary.

Tuto nalezenou fenečku srnčího pinče jsme dnes 12.7.16 převzali od OÚ Děpoltovice, nalezena 10.7.16. Fenka je mlaďounká, veselá, přátelská, velká závislačka. Nemá ani čip, ani tetování, ani známku, na sobě měla růžový obojek s černými tlapkami.
Nezná ji někdo?
13.7.16 - Umístěna do útulku v K.Varech.

 3.7.16 - Luby u Chebu

Tento pes byl dnes 3.7.16 nalezen a následně odchycen na benzínové stanici v Lubech u Chebu - od nálezkyně dostal jméno Diesel :-)
Nalezený bez obojku, bez čipu, velmi zaklíštěný.
Hledá se majitel.
Pokud psa poznáváte, dejte nám, prosím, vědět.
Zároveň prosíme o sdílení.
(***fotky od nálezkyně***)
4.7.16 - Převezen do útulku v K.Varech.
7.7.16 - Přihlásil se majitel.

1.7.16 - Dalovice - okr. K.Vary

Pejsek nalezeny dnes 1.7.16 v katastru obce Dalovice.
Hleda se majitel.
Aktual.: S majitelkou jsme jiz mluvili, pejska si vyzvedne.

29.6.16 - Květná, Krajková, okr. Sokolov

Další z případů, spadající do kategorie neuvěřitelných absurdit, se řešil v Květné na Sokolovsku. Požádal nás pan starosta o odchyt a zajištění péče o stařičkého NO, který zůstal na zahradě domu po proběhlé exekuci, anebo obdobném úkonu. Velmi těžké soudit, kdo na čem má svůj díl viny, těžko soudit majitele (majitel je znám). Majitel na základě protokolu předal nemovitost včetně psa realitní kanceláři. Již nějakou dobu zpět mi pracovnice této realitky volala, že kolik stojí odchyt a útulek a co má dělat. Již v minulosti jsem jí říkal, že na tyhle situace je zákonný postup. Paní se dál neozvala a domníval jsem se, že situace je vyřešena. Jaké bylo překvapení, když volal pan starosta, že je nutno tuto konkrétní situaci řešit, a že nezbývá nic jiného, než že odchyt tedy objedná obec a následně podnikne další právní kroky. Můj názor je jednoduchý - realitka shrábne barák v exekuci, pěkně se na něm napakuje a na psa prdí jak na placatej kámen. Nebýt jedné obyvatelky, která nekompromisním přístupem zajistila přivolání pomoci, pes by zde dřív nebo později zemřel, ačkoliv krmen a napájen sousedy.
Pejska jsme vzali k paní doktorce Jiránkové, byl prohlédnut, vyšetřen, byla mu odebrána krev, dostal vitamíny...V mírné sedaci (nelíbilo se mu to) byl vyčesán...Úměrně k věku již špatně vidí, slyší, nožky jsou také ve výrazně špatném stavu, ale snad pomůže ještě kvalitní kloubní výživa (teď jsme mu nasadili Stride)...
Z fotek je patrné, že nad takovým psím dědulou musí zákonitě být smutno každému. Proto bych vás všechny chtěl moc a moc poprosit o kousek místa pro ovčáčka, kde by mohl v klidu dožít, jsem ochoten samozřejmě maximálně vyjít vstříc při odvozu, krmení, atd.

AKTUALIZACE 5.7.16

446 Km za námi a Nextík je v novém domově. Moc děkuji všem, kteří se jakkoliv snažili pomoct, kteří zaslali příspěvek na transp. účet i těm, kteří Nextíka podpořili materiálně. Ovšem zcela bezkonkurenčně největší poděkování patří paní Soňa Pražec Kohoutková a jejímu budoucímu manželovi za to nejcennější - za opravdový a milující domov pro Nexta. Obdivuji je za to, že se nebáli vzít si starého, hluchého a napůl slepého psa, ve stavu v jakém je. Obdivuji je za to, že počítají s tím, že tu moc dlouho nebude a budou jej muset doprovodit i na poslední cestu. 

26.6.16 - Kolová, okr. K.Vary

Nalezena stařičká fenka krysaříka v obci Kolová u K.Varů. Dehydratovaná, s přerostlými drápy, chronickými kožními problémy, shnilými zuby, vyhublá...Nevypadala moc dobře, tak jsme ji vzali radši rovnou na veterinu. Cestou dost ožila, na veterině ji byly ošmikány drápy a dostala pipetku Advocate na parazity.
Nalezena bez obojku, bez čipu, bez tetováni. Mno, uvidíme, jestli se k ní bude někdo hlásit...Pokud by se majitel nenašel, možná by bylo lepší takové malé babičce najít něco lepšího než útulek...

27.6.16 - Předána příbuzným majitelky. 

26.6.16 - Stráž nad Ohří

Kdybyste někdo ze Stráže nad Ohří, Korunní a okolí chtěl postrádat pravděpodobně středoasiata, tak jsem jednoho ve čtyří ráno přivezl. Byl bych docela rád, kdyby si ho majitel zase odvezl :-))

AKTUALIZACE: Psa si majitel vyzvedl :-)

24.6.16 - Rovná, okr. Sokolov


Tato starší fenka byla odchycena v obci Rovná. Fenka bez jakéhokoliv označení, starší, mírně zanedbaná.

Od nás následně putovala do útulku. 

22.6.16 - Dalovice - okr. K.Vary

Pejsek nalezený dnes 22.6.16 v Dalovicích (ul. Borská).
Udržovaný, bez označení, bez obojku.

24.6.16 - Umístěn do útulku v Horní Hraničné u Chebu. 

25.6.16 - Přihlásila se majitelka. 

20.6.16 - Krajková, okr. Sokolov

Tento velmi vyplašený psík, resp. malá fenečka byla 20.6. v nočních hodinách nalezena v Dolinĕ - část obce Krajková na Sokolovsku. Nálezce ji měl do druhého dne u sebe. Má neuvěřitelně přerostlé drápy a moc se bojí, nalezena bez označení, bez obojku.
Nikdo se zatím nepřihlásil...

24.6.16 - Umístěna do útulku v K.Varech.

16.6.16 - Krajková, okr. Sokolov

Máme tu dalšího návštěvníka z obce Krajková. K tomuto jsme byli pro změnu voláni prostřednictvím PČR Habartov s tím, že byl údajně nalezen uvázaný v Krajkové u kapličky.
Pejsek je středního vzrůstu, mladý, přátelský, bez označení.

17.6.16 - Umístěn do útulku v K.Varech.

6.6.16 - Krajková, okr. Sokolov

Tuto dnes 6.6.16 nalezenou malou kříženku nám předal OÚ Krajková. Nemá žádné označení, červený obojek s bílými puntíky měla již fenka na sobě.
Hledá se majitel.

7.6.16 - Fenku si vyzvedla majitelka.

5.5.16-6.6.16 - Jindřichovice, okr. Sokolov

V noci z 5.6 na 6.6 jsme v obci Jindřichovice přezvali od PČR nalezeného bílého pejska (bišonek, maltézáček, boloňáček...). Na sobě měl antiparazitní obojen, jinak bez označení. Udržovaný. 

6.6.16 byl převezen do Záchytného zařížení pro psy na ranči Vránov. 

28.5.16 - Dalovice, okr. K.Vary.

Tato fenka byla dnes 28.5.16 po bouřce nalezena v obci Dalovice. Na žádost obecního úřadu nám byla přivezena nálezkyní na stanici (naše vozidlo je mimo provoz). Byla promáčená, vyčerpaná. Měla na sobě pouze antiparazitní obojek.
Hledá se majitel.

29.5.16 - Předána majitelce. 

25.5.16, 9.6.16 - Krajková, okr. Sokolov

Tento pes byl dne 25.5.16 na základě požadavku obce Krajková odchycen, protože se volně potuloval po vesnici. Majitel by měl být údajně znám. Pes v horším stavu, zítra se bude řešit další postup.
27.5.16 - Pes je (bohužel) zpět u majitele...
9.6.16 - Opět jsme byli vedením obce požádáni o odchyt a zajištění tohoto psa argentinské dogy. Nyní to bylo už "trošku" horší. Dle místních už z hladu napadala ovce a měla údajně napadnout jednu obyvatelku a jezevčíka dalšího místního člověka. Argentinu jsme za asistence PČR odchytili a umístili prozatím do naší stanice (majitel je opět mimo...). Pes od minule viditelně zhubl. Po dohodě s obecním úřadem bude postupováno proti majiteli všemi dostupnými prostředky. Věc je v šetření PČR.
10.6.16 - Se psem jsme jako minule navštívili veterinu. Byla odebrána krev, čeká se na výsledky. Od minule pes zhubl 2 kila, předtím vážil 36 kilo, nyní 34 kilo. Pro představu standardní váha samce argentinské dogy by měla být 45-60 kilo...Kadí kusy molitanu...
13.6.16 - S věcí jsou důkladně obeznámeny všechny kompetentní orgány. Podali jsme návrh na předběžné opatření OŽP v Sokolově.
15.6.16 - Pes byl na základě rozhodnutí o předběžném opatření úředně umístěn do náhradní péče, převezen byl z naší stanice do Záchytného zařízení na ranči Vránov. Dílčí bitva byla ve spolupráci s OÚ Krajková a za pomoci především JUDr. Věry Říhové a Mgr. Milana Burgera vyhrána. Konečný výsledek je ovšem nadále v rukách kompetentních orgánů.

21.5.16 - Habartov

Tohoto nalezeného mladého černého labradora jsme přebírali dnes 21.5.16 chvíli před jednou hodinou ranní od policistů v Habartově. Pejsek je bez čipu, bez tetování. Na sobě měl červený obojek s bílými puntíky (viz. foto) a spousty klíšťat.

23.5.16 - Pejsek byl předán majiteli,

19.5.16 - Jáchymov

Tohoto psa jsme dnes přezvali od policistů z Jáchymova. Jedná se pravděpodobně o o již staršího pejska dobrmana, je čipovaný (941000001816972), číslo čipu ale bohužel nebylo nalezeno v žádném z registrů. Na krku měl obojek viz. foto. Hledáme majitele, zatím je u nás na stanici. 

20.5.16 - Psa si vyzvedl majitel.

13.5.16 - Dalovice, okr. K.Vary

Dnes byl realizován odchyt dvou psů (fena LR, pes NO), kteří se pohybovali po silnici a v areálu školky v Dalovicích. Za vynikající spolupráce hlídky PČR a OÚ v Dalovicích byli psi odchyceni, podle známek nalezeni majitelé a psi tak mohli být bezprostředně po odchytu vráceni majitelům.

10.5.16 - Otovice, okr. K.Vary

Odchycený maltézáček, čipovaný, bezprostředně po odchytu vrácen majitelce. 

9.5.2016 - Kolová

Tato fenka byla dnes nalezena na hlavní silnici v obci Kolová. Bez čipu, tetování, známky. Na krku má hnědý obojek s karabinou. Fotka pouze v rychlosti, samozřejmě dodáme lepší. Nehledá ji někdo?
Fenku si majitelka ještě ten den vyzvedla. 

5.5.16 - Dalovice, okr. K.Vary

Odchycen maďarský ohař v Dalovicích. Díky čipu a registraci jsme ihned zjistili majitele a pes mu mohl být bezprostředně předán. 

29.4.16 - Sadov, okr. K.Vary

Pamatujete si Píďu ze Sadova - Lesova, resp. na jednu lidskou bezpáteřní "hyenu", která ho nechala po odstěhování se u baráku na pospas osudu? No, tak ten samý člověk, P.K. (viz foto) se opět projevil. Pořídil si také štěně (nyní cca půl ročního psa), ten ho omrzel, no tak ho odvezl k onomu neobývanému baráku a tam jej nechal. Dle oznamovatele na místě již nebyl minimálně tři týdny. Obecní úřad Sadov nás pověřil dočasným řešením situace, věc si převzala PČR Ostrov. V pondělí se bude řešit, co s hafanem dál. Nestačím zírat, to jako mu to bude procházet věčně? Ale to bych nesměl žít v Kocourkově, abych se nemusel divit...

2.5.16 - Rex byl předán OÚ v Sadově.

27.4.16 - Počátky u Kraslic (okr. Sokolov)

Nalezeni dva psi, fena a pes, černí labradoři, bez označení. Majitel může volat buďto PČR Kraslice, anebo 605 058 410. Zatím jsou umístěni v kotci na úřadě.
AKTUALIZACE: UŽ JSOU DOMA

25.4.16 - Kozlov - Bochov, okr K.Vary (známka Zdice 1352 - okr. K.Vary) 

Dnes jsme absolvovali další velmi náročný odchyt, tentokrát v Kozlově - část města Bochov. Měl se zde pohybovat velký NO. Několik náhod nám přálo, třeba vůbec psa vypátrat bylo nadlidské úsilí, až téměř při odjezdu s prázdnou jsme psa zahlédli kousek od silnice. Následovalo sáhodlouhé přemlouvání a krmení dravé zvěře. Fenka byla extrémě nedůvěřivá, při pokusu o chycení za obojek v jednom okamžiku kousla, naštěstí jsem to čekal. Poté nám utekla do lesa, z lesa opět do vesnice, nakonec doběhla do jedné zahrady. Mysleli jsme, že za plotem nemá šanci zdrhnout. To by ovšem nesměl být nějaký místní zvyk mít ploty jen občas. Potřebovali jsme nutně pomoc občanů, našel se pouze jediný člověk, proto jsme museli požádat o asistenci PČR. Fenku jsme nakonec odchytili a je u nás ve stanici. Hrdiným radilům, kteří mají pocit, že jsme se feny báli, a že oni už by tam dávno šli, bych chtěl vzkázat, že za prvé měli možnost a nešli a za druhé nejde o strach z kousnutí, ale holou rukou za chlupy psa prostě nechytíte, akorát jej opět vystresujete a zdrhne jinam - takže tak. Fenka má na sobě řetízkový obojek a známku města Zdice (které je mimochodem sakra daleko - okres Beroun) s číslem 1352. Hledáme majitele a prosíme o sdílení. Děkuji moc operačnímu středisku Policie a OO PČR Bochov za pomoc!

26.4.16 - Fenečka se vrátila domů. 

16.4.16 - Kraslice

Tohoto pejska jsme převzali dnes 16.4.16 od PČR v Kraslicích, nálezce ho odvedl na služebnu. Pejsek je bez označení, starý cca 6 let, vypadá udržovaně. Zatím bude u nás na stanici.
Hledá se majitel.

MÁ NOVÝ DOMOV. 

11.4.16 - Jenišov, okr. K.Vary

Tento malý hodný psík byl dnes 11.4.16 na žádost operačního střediska PČR převzat v prodejně Makro v Jenišově. Na vyvolávání nikdo nereagoval. Pejsek na sobě měl antiparazitární obojek a má čip (900032002285999). Bohužel čip nebyl nalezen v žádném z veřejně dostupných registrů. Teoreticky může být např. i z K.Varů a může být veden v evidenci města, to nám ale teď nikdo nepoví.
Komu chybí?

Aktualizace: Majitelé si pejska ještě ten den vyzvedli. 

 3.4.16 - ŠTĚŇATA BUKOVANY

Tuto nadílku někdo odložil v krabici na autobusové zastávce v Bukovanech...
Čtyři štěňata - dva kluci a dvě holky...
Po veterinární prohlídce a ošetření bude možná jejich adopce.

Do nových domovů půjdou na adopční smlouvu a po uhrazení adopčního poplatku 1200Kč.

Zájemci prosím nevolejte, ale piště na email:
p.prokes-zosz@email.cz

Jsou u nás na stanici v Dalovicích u KV.

4.4.16 - Všechna štěňátka byla na veterině prohlédnuta, naočkována, načipována. Dostala odčervovací pastu, dostanou postřik na blešky. Všechna jsou již také zadána a již se těší na nové páníčky. Další zájemci již tedy prosím nepište a děkujeme za pochopení těm, na které se nedostalo. :-)

29.3.16 - RTW - Stráň - část obce Sadov

Mladý, mohutný pes, bez známky, obojku, čipu, hodný. Komupak chybí ?

30.3.16 - Psa si majitel vyzvedl. 

26.3.16 - KOSMOVÁ, PRACHOMETY - TOUŽIM, OKR. K.VARY

Tohoto psa dne 26.3.16 nalezl policista mimo službu mezi Kosmovou a Prachomety - katastr města Toužim. Samozřejmě jsou velikonoční svátky, a tak není možné se nikam dovolat, na jakýkoliv obecní úřad, že... No a proto nás tedy požádal o spolupráci operační důstojník Policie. Nám se podařilo zkontaktovat zaměstnance městského úřadu, který zase zajistil zaměstnance technických služeb, a tam jsme mělo psa po našem příjezdu umístit. Bohužel tyto podmínky jsou natolik tristní, že by z nich pes zmizel asi během 20 sekund, a proto je tedy u nás na stanici. Ihned jak to bude možné, bude umístěn do útulku. Zároveň se hledá majitel.

27.3.16 - Pes byl umístěn do útulku.

21.3.16 - Pejsek ze Pšova u Žlutic

Tohoto krásného, asi ročního psíka vyhodila jeho majitelka v Pšově a odstěhovala se neznámo kam. Vzhledem k tomu, že v tuto chvíli jsme nuceni starat se o trochu naléhavější věci a fakt není ani prostor ani čas věnovat se dalšímu drobkovi, byl umístěn v útulku v Karlových Varech. Velmi milý, hodný psík zvyklý jezdit autem. 

11.3.16 - Žlutice, okr. K.Vary

Pejsek, dle svědků prý vyhozen z auta v katastru Města Žlutice. Mladý, pohodový, nekonfliktní pes.

15.3.15 - Pejsek byl umístěn do útulku v K.Varech.

10.3.16 - Jenišov, okr. K.Vary

Tento asi kříženec yorkšírského teriéra (větší vzrůst) byl 10.3.16 před dvanáctou hodinou dopoledne odchycen dopravní hlídkou v K. Varech na sil i/20 u hypermarketu Globus. Obojek viz. foto měl již na sobě.
Hledá se majitel. 

11.3.16 - Předán majitelce.

7.3.16 - Mírová, okr. K.Vary

K tomuto pejskovi jsme byli dne 7.3.16 voláni do obce Mírová u K.Varů. Někdo ho tam vyhodil, inteligentně u železničního přejezdu a na rozloučenou mu zanechal dvě deky. Pejsek byl natolik vyplašený, že se k němu nedalo vůbec dostat, a proto dostal sedativa do konzervy, nyní odpočívá a zítra bude převezen do útulku v KV. Intenzivně hledáme majitele, nevíte někdo? 

8.3.16 - Pejsek nakonec do útulku nemusel, je v náhradní péči. Původní majitel stále neznámý. 

 6.3.16 - Březová u KV

Tito dva psi byli dne 6.3.16 po deváté večerní odchyceni v Březové u Karlových Varů. Pes se podobá argentinské doze, fena australskému honáckému psu a má modré oči. Fenka ppod. hárá. Jsou bez čipu, bez obojků, bez tetování. Hledá se majitel, neznáte je?

10.3.16 - Majitel se nenašel, psi byli převezeni do útulku. 

5.3.16 - Kraslice, okr. Sokolov

Tento pes byl včera 4.3.16 večer přiveden nálezci na služebnu OO Policie ČR v Kraslicích, ti jej umístili do kotce na úřadě. Dnes 5.3.16 ráno jsme pejska převzali a přepravili ho k nám na stanici. Pejsek nemá čip, známku, na sobě dva obojky viz. foto.

5.3.16 - vrácen majiteli.

 3.3.16 - Luh nad Svatavou - Josefov, okr. Sokolov.

Dále jsme reagovali na informaci PČR, že byl v Luhu nad Svatavou (část obce Josefov) nalezen další pejsek. Protože jsme tou dobou měli jaksi jinou práci s boxerem níže, vzala jej hodná paní nálezkyně k sobě na zahrádku do doby našeho příjezdu. Jedná se o pejska border kolie - lehce trikolorního, relativně dominantního (neplést si s agresivitou!).
Neznáte jej někdo? Josefov, Krajková, Habartov a okolo? Kontrola případného označení zítra.

4.3.16 - vrácen majiteli. 

 1.3.16 - Březová u KV, okr K.Vary.

Tento pes, papírový jezevčík s tetovacím číslem 85(P)435(L), byl dnes 1.3.16 nalezen u přehrady v Březové. Opět díky spolupráci s operačním střediskem PČR byl hafan přepraven k nám na stanici. Intenzivně hledáme majitele, neznáte jej někdo? V databázi KCHJ jsme pejska již nalezli, chovatel byl kontaktován. Obojek viz. foto měl již na sobě.

2.3.16 - psa si vyzvedl majitel. 

1.3.16 - obec Štědrá, okr. K.Vary

Dnes 1.3.16 jsme byli požádáni operačním střediskem PČR o výjezd k tomuto pejskovi do katastru Štědré - poblíž Zbraslavi, kde dle okolností na místě nálezu byl s nejvyšší pravděpodobností vyhozen tento mladý pejsek. Přesto, že byl dost podchlazený, bál se natolik, že nebylo v silách člověka bez vybavení s pejskem manipulovat. Pejska jsme přepravili do naší stanice ke kamnům, dostal baštu, a když se trochu otrkal, už šel i na procházku. Automaticky tedy vyhlíží nový domov. U nás pobude asi tři dny, následně bude přepraven do útulku po domluvě se starostou obce Štědrá.

5.3.16 - Má nový domov. 

23.2.16 - Bochov, okr. K.Vary

Pro tuto fenku jsme vyjížděli dnes, 23.2.2016 večer na základě žádosti PČR OO Bochov. Nálezce ji nejprve dopravil na služebnu MP do K. Varů, zde mu bylo sděleno, jak má postupovat a následně jsme ji od policistů v Bochově přebírali my. Jasně se zde ukazuje, že nebýt oficiální dohody o spolupráci s PČR, opět by byl problém...Nic, mladá fenka, extrémně mazlivá...Shání ji někdo ?

Majitel zjistěn, byl jím člověk, který se prohlásil za nálezce. Věc jde do správního řízení. Fenka má nový domov. 

23.2.16 - Habartov, okr. Sokolov

Tuto nalezenou fenku jsme dnes převzali z kotce Technických služeb města Habartov. Zatím nemám informace o tom, ve kterých místech byla nalezena, ale údajně tam byla umístěna již asi dva, anebo tři dny, po které si ji nikdo nevyzvedl.
Nevíte, čí by mohla být? Odrostlé štěně, ze začátku bázlivé, poté vyžadující společnost.

Fenka převezena do útulku v Horní Hraničné u Chebu. 

19.2.16 - odchyt Jenišov, okr. K.Vary

Dnes probíhal velmi náročný několikahodinový odchyt Border Collie v Jenišově u KV. Ještě ani nevíme, zda se jedná o psa či fenku, zvíře bylo neuvěřitelně plaché. Situaci komplikovalo velké množství pozemků obehnaných plotem, nicméně ty v drtivé většině pro tohoto pejska nebyly žádný problém, vždy se protáhl nějakou mezerou. Ve spolupráci s obecním úřadem byl tedy krom jiného na místo dopraven i náš velký sklopec, nakonec však nebyl potřeba. Do odchytu se vložila sama paní starostka, která svým umem a rozhodností odchyt zajistila (kecám, sedativa v baště udělaly svůj díl). Pejsek/fenka má modrý obojek (s nějakým zeleným asi nápisem). Z důvodu, že na sebe nenechá zatím sáhnout, nebyla ještě kontrolována přítomnost čipu, necháme ho chvilku uklidnit. Údajně se tam pohyboval již asi tři dny.
Prosíme o sdílení, ať se najde majitel co nejdříve.

20.2.16 - Pejska si vyzvedl majitel.

17.2.16 - Odchyt Habartov, okr. Sokolov

Tohoto Labradora jsme dnes odchytávali v Habartově na náměstí na základě žádosti městského úřadu. Dle místních i dle policistů se tento pes potuluje po Habartově velmi často. No hlavně, že OPĚT má elektronický obojek...Je tetovaný. 

18.2.16 - Majitel se již přihlásil a psa jsme mu předali. 

15.2.16 - Odchyt Valtéřov (Kraslice)

Tento krásný mohutný NO byl dnes odchycen na základě výzvy PČR OO Kraslice. Usídlil se u rodinného domku, jehož obyvatelé se báli vyjít ven. Pes je mladý, má známku č.127 města Luby. Městský úřad byl informován. Hledá se majitel.

Aktualizace - majitelka se pesana ještě dnes vyzvedla :-)

8.2.16 - Odchyt Sadov, okr. K.Vary

Opět krásný příklad lidské lásky a péče k živému tvorovi... Výjezd na žádost OÚ Sadov - majitel se odstěhoval a psa zde nechal na pospas osudu... Jak vidno, lidé jej krmili, podvyživený jako fakt není. Ovšem neuvěřitelný smrad, hnízdo blech a bůh ví čeho všeho ještě...V co nejkratší době proběhne jeho očista minimálně v DDT, koupání, stříhání, prohlídka veterinárním lékařem. Následně - protože pochybuju, že by se stal zázrak - poputuje do útulku...

13.2.15 - MÁ NOVÝ DOMOV! :-)

6.2.16 - nalezené štěně - Sadov

Toto odhadem 4-5. měsíční štěně nám bylo předáno OÚ v Sadově. Štěně bylo nalezeno dnes 6.2.16 večer v Sadově - dolním Lesově. Nemá čip, známku, obojek.
Zatím je ubytované u nás na stanici.

Aktualizace - štěně je v novém domově. 

2.2.2016 - Mírová, okr. K.Vary

Tito dva hafani byli dne 2.2.16 odchyceni v obci Mírová - na silnici č.222 - tedy hlavní tah na KV z Chodova. Odchyt provedla přímo mezi auty starostka obce se svojí dcerou, klobouk dolů! Hafani byli zatím umístěni u nás na stanici, psi jsou čipovaní, majitele se podařilo dohledat, nicméně nelze se s ním zkontaktovat.....Neznáte jej někdo ? Díky za nadstandardní pomoc při snaze o dohledání majitele PČR Loket.

Aktualizace - psi byli ještě ten den majiteli předání.

19.1.16 - nalezený v Habartově, okr. Sokolov

Tento nalezený starší pes byl nám dnes 19.1.16 předán městem Habartov. Pes nemá známku,, obojek, čip ani tetování. Hodný, aktivní, přátelský... Komu chybí? Potřeboval by do tepla, ostatně jako každý v jakémkoliv útulku...

23.1.16 - Majitelé se již přihlásili a chlupáč je zpět doma.

31.12.15 - Jenišov, okr. K.Vary

V ulici Pampelišková odchycen mohutný černý dlouhosrstý pes většího vzrůstu (zatím nemáme informace o plemeni) bez čipu, známky, s polostahovacím řetízkovým obojkem. 

1.1.16 - psa si vyzvedla majitelka.

27.12.15 - Krajková, okr. Sokolov

Tato fenka byla 27.12.15 nalezena v obci Krajková, odkud ji nálezci odvezli na MP Sokolov, s Krajkovou máme smlouvu, což MP ví, tak nám zavolali a my jsme fenku převzali do zítra, než se vše dořeší s obecním úřadem. Fenka má evidentně zákal na obou očích, už je starší. Neznáte někdo prosím majitele? Čip ani známku nemá, na sobě tenký obojek, viz. foto.

Aktualizace: fenka byla následně umístěna do Chebského útulku. 

23.12.15 - odchyt Jenišov, okr. K.Vary

Tento starší Německý ovčák byl na žádost PČR odchycen 23.12.15 před půlnocí u Globusu v Jenišově. Nemá čip, známku, tetování. Obojek na fotkách měl již na sobě.
Hledá se majitel.

Aktualizace 28.12.15 - pes byl následně umístěn do Varského útulku.

12.12.15 - Odchyt Jenišov, okr. K.Vary

Tato fenka byla na žádost PČR odchycena večer 12.12.15 u Globusu v Jenišově u K. Varů.
V pondělí se bude řešit její další umístění.

16.12.15 - Fenka byla následně umístěna do Chebského útulku

9.12.15 - odchyt Otovice, okr. K.Vary

Tento labrador - pes, extrémně bázlivý, s koženým obojkem, byl odchycen dnes 9.12.15 večer v obci Otovice.

Pejska si ještě ten den vyzvedla majitelka. 

9.12.15 - Odchyt Dasnice , okr. Sokolov

Tato ovčanda byla dnes 9.12.15 ráno odchycena na nádraží v Dasnicích, kde se údajně nacházela již od půlnoci a vybíhala kontrolovat vlaky...Bez čipu, tetování, obojku...
Nepoznáváte ji?

8.12.15 - Hlinky - Stanovice, okr. K.Vary

Dnes 8.12.15 byla ve Stanovicích (Hlinky) nalezena a odchycena tato starší psí dáma. Bez čipu, tetování, známky....K Lidem velmi přátelská, s jinými psy nesnášenlivá. Moc prosíme o sdílení! Zároveň řešíme její další umístění...

9.12.15 - Fenka byla převezena do Chebského útulku.

3.12.15 - Habartov, okr Sokolov

Tato fenka většího vzrůstu, křížená labradorka(?), odhadem ji může být cca 6 let, byla dnes 3.12.15 předána MÚ Habartov, údajně se již asi týden po Habartově toulala...Bez čipu, bez známky, bez obojku. Hledá se majitel.
Nepoznává ji někdo, nehledá ji někdo?

4.12.15 - Fenku si převzal majitel.

21.11.15 - Pernink, Oldřichovice (Nejdek)

Tuto fenku přivedli německy mluvící nálezci na služebnu PČR Pernink s tím, že ji nalezli v lese nad Oldřichovem. Protože nebylo situaci možné vyřešit jinak (pochopitelně nemohla zůstat na služebně), byla umístěna u nás do doby, než se vyřeší, pod jaký úřad vlastně spadá a podobně. Prosíme o sdílení, ať se dostane brzy zpět k majiteli. Nemá čip, tetování, měla na sobě zelený textilní obojek.

23.11.15 - Fenku si již majitelka vyzvedla.

21.11.15 - Sadov

Dnes jsme byli požádáni obecním úřadem v Sadově o spolupráci při nálezu tohoto hafana. Díky ochotě nálezce a místní znalosti místostarosty pana Ludvíka byl zanedlouho informován majitel a pro pejska si přišel. Opět se jedná již o několikátý útěk psa. Majitel dostal "výstrahu", příště již bude hradit jak výjezd, tak pokutu.

20.11.15 - Bochov, okr. K.Vary

Tento pes byl odchycen 20.11.15 v Bochově u KV. Jedná se o mladého, hodného, leč vystrašeného pejska. Majitel se stále nepřihlásil, pes má prořídlou srst na hřbetě, nejspíš od blech a stále se dost bojí. Zatím je u nás na stanici, v pondělí se bude řešit jeho případný převoz do útulku v Jimlíně.

Aktualizace: Majitel nalezen, pes zůstává u nás, hledá nový domov. 

Aktualizace : Benjamín byl dne 29.12.15 převezen do Chebského útulku 

19.11.15 - Habartov

Další dnešní výjezd byl do Habartova. Byli jsme požádáni o "zrychlený přesun" - někdo nahlásil na městský úřad pohyb dvou německých ovčáků uvnitř areálu školky a samozřejmě obavy o bezpečnost dětí atd. Do školky jsme akorát nechali vzkázat, aby zavřeli bránu, psi nepustili ven a aby se zavřeli do budovy. Vzhledem k dojezdové vzdálenosti byla na místo vyslána i hlídka PČR. Po našem příjezdu již nám akorát policisté sdělili, že někdo otevřel bránu a psi jsou tedy kdo ví kde, navíc že se jednalo pouze o jednoho ovčáka a nějakého menšího ratlíka....

19.11.15 - Otovice

K tomuto NO jsme vyjížděli na žádost PČR dnes lehce po půl sedmé večer. Pes byl nalezen v areálu jedné firmy. Po kontrole čipu a jeho vyhledání byl kontaktován majitel. Světe div se - opět jedna nejmenovaná bezpečnostní agentura. Jelikož se jedná o časté a opakované úniky, bude věc oznámena do přestupkového řízení.

30.10.15 - Nalezený pes Nivy ( Děpoltovice)

Tento hafan se dnes při procházce přidal ke dvěma lidem, kteří jej odvedli na cvičiště paní Novotné. Telefonicky bylo vyrozuměno vedení obce Děpoltovice, které zařídilo ubytování hafana v naší stanici. Za pár hodin si pejska vyzvedl majitel. Musím děpoltovického pana starostu a paní místostarostku velmi pochválit za aktivní přístup, přestože byl pátek odpoledne....

 26.10.15 - Nalezený v Habartově, okr. Sokolov

Prosíme veřejnost o spolupráci! Hledáme majitele tohoto psa, který byl nalezen minulý týden v lese u Habartova. Za jakékoliv informace vedoucí k majiteli předem moc děkujeme, můžete se ozvat klidně formou soukromé zprávy, anonymitu zaručujeme!!! Tento mladý, asi roční pes, byl dnes 26.10.15 převezen k nám z Habartovských technických služeb a řeší se, co s ním bude dále. Velmi přítulný, mazlivý, aktivní pes......

Aktualizace: Pejsek byl převezen do chebského útulku, kde dostal jméno Vilda.

http://www.utulekcheb.estranky.cz/clanky/psi-k-adopci.html

 24.10.15 - odchyt Stanovice

Včera 24.10.15 po osmé hodině jsme byli požádáni policií prostřednictvím obecního úřadu Stanovice o zajištění odchytu psa u Stanovické přehrady. Velmi náročný tříhodinový odchyt v nepřehledných serpentinách, za tmy, kolem dokola les..... Vyloženě ideální podmínky pro jakýkoliv odchyt. Krom neustálého nebezpečí střetu s autem v nepřehledných zatáčkách ještě hrozilo buďto zřícení psa ze srázu, anebo jeho útěk do hlubin lesa. Po nekonečných třech hodinách se konečně zadařilo a hafan zůstal přes noc u nás na stanici. Překvapující zjištění bylo, že už u nás jednou byl, je to tetovaný alpský brakýř jezevčíkovitý a díky naší evidenci jsme tedy mohli dnes kontaktovat majitele, který by si jej měl odpoledne vyzvednout. Bude asi vyloženě štěstím bez sebe, tohle bude dost drahá švanda...

25.10.15 - Psa si majitel již vyzvedl.

Odchyt 22.10.2015 - Krajková, okr Sokolov

Tato fenka byla dnes odchycena na žádost OÚ Krajková. Samozřejmě bez čipu, známky, obojku.... Fenka zde byla již pár dní bez majitele, starala se o ni paní, ke které se zatoulala. Moc prosíme o sdílení a hledáme původního majitele! Zároveň se zde pohyboval ještě mladý německý ovčák, bohužel byl velmi plachý, nepodařilo se nám jej ani zahlédnout, natož odchytit....

3.11.15 - Ejmy našla nový domov :-)

18.10.15 - ODCHYT KOZLA :-)

18.10.2015 v 11:45 nás volala PČR k odchytu kozla do obce Lípa u Merklína, kde ničil plot místnímu obyvateli. "Uprchlík", který nedbal zákonných výzev ( :-) ) byl po použití donucovacích prostředků přemožen a deportován k dalšímu ustájení na obecní pozemek, byl to monstrkozel :-)

18.10.15 - Bošov, Vrbice, okr. K. Vary

Kvůli této fence jsme byli voláni 18.10.15 cca v půl druhé ráno PČR a to z důvodu, že se tímto odmítla zabývat starostka obce. Fenka se nacházela na rychlostní komunikaci R6 u Bošova, katastr obce Vrbice. Fenka byla tedy od PČR převzata a následně umístěna k nám na stanici. Po telefonické dohodě se starostkou obce zůstává zatím u nás. Fenka byla velmi vysílená, je podvyživená, má vytahané cecíky. Nemá čip, tetování, měla na sobě elektronický obojek.
Intenzivně pátráme po majiteli!!!

21.10.15 - fenka byla předána majitelce

16.10.15 - Dalovice, okr.K.Vary 

Odchycen starší bojovný čivavík, po pár hodinách vrácen majitelce :-)

10.10.15 - Liboc - Kynšperk nad Ohří, okr. Sokolov

Tito dva vyjukaní štěněcí rarášci, staří cca 5-6 měsíců, byli nalezeni pod mostem ve vesnici Liboc - část města Kynšperk nad Ohří.
Pokud se nějakým zázrakem neozve majitel, budou během pár dní k adopci.

Pokračování:
Pohádka o štěňatech : video 

15.10.15 jsme štěňata odvezli na MÚ Kynšperk nad Ohří, odtud putovala dále do chebského útulku.
http://www.utulekcheb.estranky.cz/clanky/psi-k-adopci.html
 

3.10.15 - Hroznětín, okr. K.Vary

Tuto fenku dne 3.10.15 ve 22:30 přivezli nálezci k nám na stanici s tím, že byla nalezena v katastru obce Hroznětín, na silnici mezi Velkým Rybníkem a Ruprechtovem. Po dohodě s vedením obce bylo domluveno, že další řešení ponecháme na pondělí, fenka u nás zatím zůstává.

Prosíme o sdílení, ať se dostane brzy zpět domů! Jedná se asi o fenku německého pinče, na krku má obojek růžové barvy, jinak bez jakékoliv identifikace.

4.10.15 - fenku si vyzvedl majitel.

20.9.15 - Březová u K.Varů

Dne 20.9.15 byl na žádost PČR odchycen tento pes v Březové u K.Varů. Nemá čip, známku, tetování, obojek. Má pouze bílý antipar. obojek . Možná byl déle venku, je pohublý.

21.9.15 - psa si vyzvedl majitel :-) 

15.9.15 - Dalovice, okr. K.Vary 

Odchycená fenka německého ovčáka v Dalovicích. Nemá čip, má tetování, jdou přečíst poslední tři čísla a to 500. Také má antipar. obojek. Nalezena v Borské ul. v Dalovicích.
Komu chybí? 

Fenku si ještě tentýž denvyzvedl majitel :-)

15.9.15 - Otovice, okr. K.Vary

Toto štěně irského setra bylo 15.9.15 v obci Otovice, nemá čip, ani tetování.

Ještě tentýž den si štěndo vyzvedl majitel :-)

14.9.15 - Otovice, okr. K.Vary

Tento pes byl dnes 14.9.15 odchycen v obci Otovice, kde pobíhal mezi auty. Pes je zraněn na PHK a u pravého oka. Má čip č. 941000015691070, bohužel není v žádném registru.
Nepoznáváte ho někdo?


15.9.15 - psa si převzal majitel

4.9.15 - Libnov (Krajková), okr. Sokolov

Tato malá, moc hodná fenečka byla odchycena dnes v obci Krajková, část Libnov. V místě odchytu se nacházela podle nálezců již od neděle a prý běhala za bílými dodávkami. Mno, uvidíme, zda ji někdo hledá. Je bílá s béžovými znaky/fleky. Neměla obojek, známku, ani čip.
Neznáte ji?
Prosíme o sdílení!

9.10.15 - Beruška, nyní Mája, našla nový domov :-)

31.8.15 - Habartov, okr. Sokolov

Tento pejsek byl dnes odchycen v Habartově, údajně pokousal dva lidi, tak byl s námi na veterině na vyšetření na vzteklinu. S námi je zatím nekonfliktní, hodný byl i na veterině, když ho paní doktorka vyšetřovala. Je to cca půl roční štěně. Je přátelský, možná se trochu bojí v některých momentech, ale určitě není zlý, alespoň s námi se tak neprojevuje, naopak je to přátelský vrtiocásek. Čeká na svého majitele.

10.11.15 - Daffy našel nový domov :-)

20.8.15 - odchycena v obci Sadov, okr. K.Vary

Tato fenka aljaš. malamuta - red byla odchycena v obci Sadov. Nemá čip, známku, tetování. Má obojek, viz. foto. Hledá se majitel. 

Aktual.: majitel si fenku vyzvedl :-)

19.8.15 - odchycena v obci Dalovice, okr. K.Vary

Tato větší světlá fenka x LR byla odchycena dne 19.8.15 v obci Dalovice. Bez obojku, známky, bez čipu. Hledá se majitel.

20.8.15 - majitel si fenku vyzvedl 

2.8.15 - Bukovany, okr. Sokolov

Byli jsme požádáni operačním důstojníkem PČR o zařízení "azylu" pro asi roční fenku, která se již od 30.7. pohybovala v zahrádkářské kolonii v Bukovanech. Fenka nemá čip, známku, obojek, nic. Neznáte někdo jejího majitele? Zítra se její další cesta bude řešit s OÚ Bukovany.

9.8.15 - fenka našla nový domov

 27.7.15 - odchycený NO - Nová Role, okr. K.Vary

K tomuto hafanovi jsme byli voláni cca ve 22:30 do Nové Role. Po celkem sebevražedném odchytu, kdy jsme překonali překážky trnitého plotu, pádu na mokré trávě a poboření hromady naštípaného dříví se konečně podařilo velmi bázlivého hafana chytit a odvézt k nám do stanice. Pejsek je velmi bázlivý, nemá čip, ani tetování. Hledáme majitele. 

31.7.15 - ovčoun byl převezen do útulku v K.Varech

23.7.15 - KRAJKOVÁ, OKR. SOKOLOV

Tento psí hluchý stařeček byl dnes odevzdán nálezci na OÚ Krajková. Pejsek nemá známku, čip, obojek, nic. Ale je nedávno ostříhaný. Snad se najde majitel.

Pokračování na FB, majitel se sice nalezl, ale...

4.8.15 - má nový domov

19.7.15 - nalezená fenka - Jenišov (u Varského útulku)

Byli jsme voláni k odchytu, resp.převzetí nalezené fenky kousek od útulku v KV (zahrádkářská kolonie). MP K.Vary nálezcům sdělila, že se jedná o katastrální území již Jenišova. Abychom se vyhnuli nějakému případnému nedorozumění, byla námi z místa po převzetí kontaktována také MP, abychom si ujasnili postup. Fenka sice byla skutečně nalezena na katastru Jenišova, tedy s tím prakticky MP nemá absolutně nic společného. Ovšem ta samá fena byla odchycena dne 24.5.15 na průtahu u vysílačky ve Staré Roli (K.Vary), tenkrát ji nalezla Naďa Sapoušková. Na místo tehdy normálně dorazila hlídka MP, během asi tří minut měla díky čipu od operačního informaci, kdo je majitel, a že bydlí na Zlatém Kopečku. Tudíž jsem požádal o tutéž informaci, protože čip není registrován nikde jinde, než v městském registru. No, a protože se jedná o MPKV, FUCK přátelé, nic nebude. Aby zase někdo nemlel, jak Prokeš dělá zle, během dneška, max. zítřka přidám autentickou nahrávku telefonátu, aby si každý mohl udělat obrázek sám. Tedy fenka, chronická útěkářka, na první pohled v "dokonalém" stavu je u nás (zbytečně) a čekáme, zda si ji majitel dohledá tedy sám. Samozřejmě, díky smlouvě s Jenišovem budeme informovat starostu, aby zvážil další postup. Přidáváme čísla čipu tehdy a dnes pro ilustraci, že se jedná skutečně o shodnou fenku.
P.S.: opět s ní byla prý i druhá fenka beagla, kterou se chytit nepodařilo...

20.7.15 - fenku si vyzvedl majitel

17.7.15 - nalezená fenka - Krajková (Bernov), okr. Sokolov

Tahle hromádka neštěstí byla odchycena v obci Krajková - Bernov. Fenku pojmenovala Petra Nezbedová jako Eliška neboli Elí. Nemá čip, známku, obojek, nic. Fenka teda, ne Petra :-)) Pokud by kdokoliv znal majitele, prosíme aby jej informoval. Bohužel máme takové tušení, že fenka asi jen neutekla. No, uvidíme...

3.8.15 - má nový domov

5.7.15 - odchyt Otovice, okr. K.Vary

Dnes ve 22:15 byl v obci Otovice odchycen tento x NO. Bez známky, bez čipu, má řetízkový obojek, hodný, avšak běhající po silnici a děsící motoristy. 

6.7.15 - psa si vyzvedli majitelé

4.7.15 - odchyt Loket, okr. Sokolov

Dne 4.7.15 přibližně ve 23:20 jsme byli voláni hlídkou PČR v odchytu této fenky. Je to mladá fenka border kolie, na sobě má červený obojek s bílými puntíčky, bez známky, bez čipu. Je umístěna u nás na stanici v Dalovicích.

5.7.15 - fenku si vyzvedla majitelka :-)

3.7.-4.7.15 v noci - Mírová, okr. K.Vary

Tomuto mladému bláznivému hafanovi se málem stala osudnou srážka s vozem odtahové služby. Vyjížděli jsme pro něj 4.7. v 01:45. Ke srážce málem došlo v obci Mírová. Hafan je tedy nyní u nás na stanici v Dalovicích. Má dva obojky. Jeden modrý textilní s plastovou sponou, na kterém jsou pozůstatky bílých tlapek. Dále černý textilní kombinovaný s řetízkem - polostahovák. Čip ani známku nemá. 

21.7.15 - našel nový domov

3.7.15 - Liboc (Kraslice) , okr. Sokolov

2.7 před půlnocí jsme byli (už po druhé) voláni do Liboce u Kraslic, kde měli dva psi ohrožovat dětský tábor. Vedoucímu se v prvním případě podařilo majitele psů dohledat, ten si je převzal a jen zažbrblal něco, že psi se vždy vrátí. Včera však nebylo možno majitele psů kontaktovat, proto byla přivolána PČR a psi byli umístěni do záchytného kotce Měú Kraslice. Ve věci byly zahájeny prvotní úkony kvůli spáchání přestupku.

2.7.15 - nalezená fenka v Sadově, okr. K.Vary

Dnes jsme byli voláni do obce Sadov ke koupališti, říká se tomu Lom, k odchytu této fenky, která jim prý dělala společnost celý den. Uznejte sami, že při pohledu na tuto fenku jsme ji nemohli pojmenovat jinak než BERTA :-D Fenka nemá čip, známku, obojek, nic, ale je hodná a poslušná, umí sedni a dává pac :-)

3.7.15 - fenku si vyzvedl majitel

1.7.15 - Dalovice, okr. K.Vary

Dnes byla v Dalovicích nalezena malá černá postarší kříženka, čipovaná, registrovaná v NRMZ, který byl sice již kontaktován, aby dal vědět páníčkům, kde ji hledat, ale přesto - kdopak ji hledá? 

2.7.15 - fenka je zpět doma

27.6.15 - odchyt Jenišov (okr. K.Vary)

Tito dva utečenci byli dnes zadrženi hlídkou PČR na katastru Jenišova na silnici mezi čerpací stanicí a Makrem  a předáni nám. Lustrací bylo zjištěno, že BSP tricolor má čip a "BSP" bicolor lyssetku od veterináře, oba mají kovové a antiparazitární obojky. Zatím jsou umístěni v cele předběžného zadržení u nás na stanici, ze které se snaží dále uprchnout. Snad se nám podaří brzy dohledat majitele a vyhostit je do původní domoviny.

Později tétož dne si je vyzvedl majitel. 

25.6.15 - Odchyní dva NO (pes a fena) v Březové u K.Varů

Tito dva hafani byli dnes odchyceni na základě žádosti OÚ Březová (KV). Pes a fena - bez čipu, bez známky, pejsek má obojek tmavé barvy s vyobrazením kostiček a fenka obojek červené barvy. 

26.6.15 - hafany si vyzvedla majitelka

13.6.15 - odchyt Krajková

Odpoledne 13.6 jsme byli požádáni panem starostou obce Krajková o odchyt a následný odvoz tohoto pejska. Další, tentokrát známá lidská hyena se ráčila odstěhovati a pejska zde nechala svému osudu. Pejsek má dle mého laického názoru poranění tlamy s deformačním účinkem - kopanec, rána něčím přes tlamu.... nejmladší není, vyhladovělý, žíznivý.....S nejvyšší pravděpodobností jej čeká odvoz do některého z útulků a hledá nový domov. 

19.6.15 - pejsek byl převezen do útulku v Mariánkých Lázních a dostal jméno Leny. 

12.6.15 - nalezení kluci v Březové u K. Varů

Dnes byli v lese v Březové u K.Varů nazeleni tito dva psí kluci - BOC + brakýř. Hledá se majitel. Zatím jsou u nás na stanici.

Ještě 12.6. si je vyzvedl majitel :-)

 31.5.15 - odchyt Otovice, okr. K.Vary

Tento pes byl za dost vypjatých okolností odchycen na katastru obce Otovice. Pes má lyssetku od veterináře, zítra budeme kontaktovat veterináře, který ji vydal. Neznáte někdo majitele? Sedlec, Otovice?

1.6.15 - psa si vyzvedl majitel

31.5.15 - odchyt Bor u K.Varů - Sadov

Tento odhadem pěti-šesti letý pejsek byl dnes ve spolupráci s PČR Ostrov odchycen v Boru. Podařilo se zjistit odkud pejsek je a co má za sebou. Pejska se kdysi zbavili majitelé a odstěhovali se pryč. Po celou dobu jej krmila nějaká paní z Boru, pejsek ale žije po celou dobu údajně na ulici. Psík je velmi vděčný za každé pohlazení a za každou laskominu. Protože evidentně majitele nemá a paní, která jej krmila ho nechce, psík ihned hledá domov. Zároveň budeme řešit pejskovo další umístění ve spolupráci se spádovou obcí.

3.7.15 - Bertík našel nový domov! :-)

24.5.14 - K.Vary - odchycená fenka

Dnes byla nálezkyní odlovena na průtahu ve Staré Roli u vysílačky tato tricolorní fenka beagla, s ní byl ještě jeden bicolor beagle, kterého se nepodařilo zadržet, kvůli čemuž nám volala, utekl směrem na Počerny. Přijeli jsme na místo, zkontrolovali u fenky čip, díky kterému následně přivolaná MP K.Vary dohledala majitele, jemuž tyto dvě beaglice neutekly poprvé. Fenku naložili a odjeli se pokusit ji předat majitelům, pokud byli doma, mají fenku doma, pokud ne, počká zatím v útulku. Druhé nezbývá než držet palce, aby to pro ni také dopadlo dobře, již jsme ji nezahlédli. Ach jo...

20.5.15 - odchyt Stanovice - Hlinky 

Dnes byl na žádost starosty obce Stanovice odchycen tento pejsek, údajně se již týden toulal na ulici..... za celý ten týden jej pravděpodobně nikdo nehledal, alespoň ne viditelně. Ve spolupráci s obcí Hlinky se řeší umístění jak tohoto pejska tak pittbulky Giny, co není Gina, do některého z útulků.

22.5.15 - pejsek byl následně umístěn v útulku Mariánských Lázních

14.5.15 - odchycená fenka APBT, AST (?) ve Stanovicích, okr. K.Vary

Tato fenka byla dnes nalezena v katastru obce Stanovice. Bez známky, bez obojku, bez čipu. Fenka - k lidem velmi přátelská, se psy jsem pro jistotu nezkoušel, kočky prý baští na počkání. Neznáte ji někdo? 

23.6.15 - Gina našla nový domov! :-)

13.5.15 - Fenka NO z Habartova

Další "superkšeft" tentokrát z Habartova. Volal nám pán, že se kdosi už před měsícem přestal jakkoliv zajímat o svou fenku, kterou zanechal ve "výběhu". Měsíc ji tam krmil spolu s dalším člověkem z okolí. Řekl jsem mu, že samozřejmě pomoct můžeme, avšak musí se obrátit na městský úřad. Vše šlo jako po másle, za chviličku přišla telefonická objednávka z MÚ Habartov a fenka ze svého dosavadního působiště, které je na fotkách, odfrečela k nám. Dobrá zpráva je, že oba pánové, kteří se nezištně o fenku starali, jsou ochotni svědčit, lze perfektně dohledat nájemce pozemku, a tak není sebemenší důvod k tomu, aby nebyla věc oznámena příslušným institucím. Jedná se o velmi mladou, cca 1,5 max 2 roky starou, kontaktní, mazlivou, hodnou fenečku.... V nejbližších dnech se bude řešit, co s ní dále a také navštíví veterináře. Nechce někdo skvělou parťačku? Slyší na jméno Jessie.

18.5.15 - našla nový domov :-)

4.5.15 - Nalezená fenka Habartov (okr. Sokolov)

Tato dost vychrtlá fenka byla dnes, 4.5.2015 nalezena v Habartově, bez čipu, bez známky, bez obojku.... Zatím je umístěná u nás na stanici, zítra se bude řešit, co s ní dále bude.

16.5.15 - Keissy nový domov :-)

2.5.15 - Odchyt Dalovice - 2 fenky NO

Dnes ve 22:18 nás požádala PČR o odchyt a umístění těchto dvou krásných fen. Děkujeme tímto nálezkyni slečně nebo mladé paní Míčové za "stažení" hafanů ze silnice. Fenky jsme prohlédly, jedna z nich lehce napadá na nohu, nemají čip, známku, sundali jsme pro jistotu obojky, zda na nich nebude kontakt -bohužel ani to. Fenky jsou tedy umístěné u nás na stanici. 

3.5.15 - majitel si fenky již vyzvednul :-)

27.4.15 - Odchyt Krajková - Hrádek - pes JRT

Tento pejsek byl dnes odchycen na tom samém místě, kde byla nalezena štěňata. Pejsek zde byl minimálně od pátku. Má starší zranění LKK. Pravděpodobně stará zlomenina, nebo podobný problém. Povahově velmi milý, velmi vděčný za každé pohlazení, v nejbližší době pojede na vyšetření k veterinárnímu lékaři, pejsek je bez známky a bez čipu. 

2.6.15 - Jack našel nový domov! :-)

17.4.15 - odchyt Kolová u K.Varů

Tento hafan byl dnes odchycen v obci Kolová. Neznáte ho? Zatím je u nás na stanici.

7.5.15 - Fido našel nový domov :-)

16.4.15 - odchyt N.Sedlo

Dnes pozdě večer byla v Novém Sedle odchycena žíhaná fenka asi křížence s bílou náprsenkou

17.7.15 - fenka si již vyzvedla oprávněná osoba

13.4.15 - Odchyt Kyselka, okr. Karlovy Vary

Kolem 17. hodiny jsme byli voláni k odchytu této pravděpodobně fenky -alespoň zatím na sebe nenechá příliš sahat. Zaparkovala se, anebo byla někým zaparkována ráno na jednom malém parkovišťátku u silnice. Po našem příjezdu se po chvíli naštěstí přemístila na místo, kde byla po trochu náročnějším odchytu ulovena a následně převezena k nám na stanici. Nemá čip, známku, obojek. Nehledá ji někdo? Prosíme o sdílení.

23.4.15 - Fifinka/Asta našla nový domov :-)

11.4.15 - Odchyt Dalovice

K odchytu původně jednoho psa ohrožujícího jak pejskaře, tak dopravu, nás volala obyvatelka Dalovic lehce po 22té hodině. Po příjezdu na místo jsme našli psy dva. Tedy psí trosky. Fena (argentinská doga) a jorkšír. Myslím, že fotky jsou všeříkající. Oba vychrtlí, fena cecky div ne až na zem, jorkšír oči plný hnisu, zcuckovatělou srst..... Nejsmutnější je alibismus a ignorace lidí. Přesto, že údajně jsou na volno už několik měsíců a přesto, že vypadají tak, jak vypadají - nikdo nic neřekne, ticho po pěšině. Během odchytu, ačkoliv nasvětlení jak vánoční stromeček a v reflexních hadrech od hlavy k patě , nás málem srazil inteligentní řidič červené fabie, jorkšírovi se vyhnul snad o deset cm..... Pocit bezmoci provází dnešní večer.....
Aktualizace 12.4.15:
O oba psy se přihlásili majitelé. Co se argentiny týče - údajně má potravinovou alergii a zánět mléčné lišty, který se léčí pomocí antibiotik. Jorkšír - tam se prostě s majiteli neshodnu. Jorkšír je údajně útěkář-copperfield, já jsem jej jednou srazil málem taky a už dvakrát v minulosti jsem byl volán k jeho odchytu. To majitel potvrdil. Ovšem nejsem schopen se s majiteli shodnout na tom, že konkrétně jorkšír je v pořádku - srst, zánět spojivek, oba psi přerostlé drápy....u argentiny, pokud se skutečně léčí, nemám k tomu co dodat. Majitel řádně uhradil odchyt, vyměnili jsme si názory ohledně péče o psi mu byli vydáni. 

10.4.15 - SPADLA KLEC...KONEČNĚ...

Tak vážení přátelé a kamarádíčkové, Vaše držení palců nese svoje ovoce :-) Akce X byla zahájena a taky zdárně ukončena..... Jako kdyby se to stalo včera si vzpomínám na první telefonát koncem července, kdy mi kolem čtvrté odpoledne volal oznamovatel informaci o pobíhajících psech v Rosnické ulici....psi kolotočářů, áno, mnozí z vás tento příběh znají z našich stránek. Mnoho slov již o tom bylo napsáno, ale taky mnoho práce uděláno. Stížnosti na postup, bezplatný odchyt a doprava psů do útulku, stížnosti na město, na MP, vše marno..... tak jsme ale nad tím přemýšleli a bylo nám opravdu líto poslední fenky, která od přelomu červenec - srpen lítá po venku a loví z popelnic odpadky. Desítky hodin jsme na ní čekali, desítky pokusů o odchyt, nic..... No tak jsme holt zkusili nezkusitelné a měsíc jsme jí zakrmovali na tomtéž místě, pozorovali jsme její únikové trasy, dokonce jsme vypátrali, kde se schovává. Ovšem tak vystreslé a plaché zvíře, to se fakt jen tak nevidí. Původně jsme měli v plánu vybudovat past z pletiva a z lešenových trubek, ovšem byl to hned z počátku nesmysl - fenka je tak plachá, že by z toho okamžitě udělala kovovou sekanou. Chytli jsme tedy příležitost za pačesy a odkoupili od pana Hrbáčka sklopec na velké psy za 4000,- Kč. Následně jsme otravovali Jenda Benda Malý, kterému moc a moc děkuji za odvoz tohoto sklopce na vleku a pomoc při manipulaci s ním. Sklopec jsme nalíčili, sedli do auta a čekali. A čekali jsme hodinu, čekali jsme hodinu a půl a čekali jsme úplně fakt neuvěřitelně dlouho, až co? No až se madam (alespoň myslíme, že madam :-) ) zjevila a koukala, kde jako má svoji kouzelnou mističku. Nejdřív vše nedůvěřivě očuchala, pak si asi řekla "ale což" a šla. Pak se ozvalo velké "BUM" a bylo :-) Informaci o zdařeném odchytu jsme zavolali na MPKV. A nastalo něco, na co skutečně od jiných moc nejsme zvyklí. Psovod, ačkoliv tou dobou na pěší hlídce dorazil do deseti minut, fenku jsme pomocí tyče ze sklopce vytáhli a umístili do vozu MP. Protože fenka byla opravdu neuvěřitelně vystresovaná a jakákoliv manipulace byla velmi složitá, jel jsem se strážníkem do útulku a pomohl ještě s umístěním fenky do kotce. Víte, on ne každý odchytář dělá svou práci srdcem. Většina z nich to bohužel bere jen jako práci, zkušenosti s odchyty rozebírat nebudu. Dnes jsme opravdu měli štěstí na správného člověka (vím, že to budeš číst, takže Tě zdravím) a tak šlo vše jak na drátkách. Fenku jsme tedy umístili do kotce v Karlovarském útulku, a ví Bůh, jak dlouho bude trvat vůbec její socializace, po jak dlouhé době k sobě vůbec pustí člověka.... 8 měsíců na ulici není žádná sranda a asi nejlepší, co ve svém krátkém životě poznala, byla asi bohužel konzerva od nás.... Což tedy fakt není mnoho. Jsme velmi šťastní, že se podařila dobrá věc, je neuvěřitelné štěstí, že fenka dosud žije..... Pocit radosti je sice ohromný, avšak má taky hořkou pachuť na konci. Nebudu a nechci kritizovat řadové strážníky, kteří také mají jen dvě ruce a dvě nohy a vybavení takové, jaké město pořídí, chci poukázat na vedení města a na VEDENÍ MP. Ta fena způsobila málem X dopravních nehod. Desítky lidí volali kvůli jejímu odchytu MP a můžu odpřísáhnout, že stovky telefonátů jsme kvůli ní přijali my. Bezpečnost ve městě a bezpečnost na silnicích si platíme všichni z daní. Přestože bylo z naší strany nespočet nabídek na spolupráci při jejím odchytu, nikdy na ně nebylo ani odpovězeno. Proto jsem začal MP kritizovat. Ten závěr z toho plyne, že VY, veřejnost, jste si zaplatili příspěvkem pro nás ten sklopec, bez toho by to fakt nešlo..... odchyt nám nikdo nikdy nezaplatí, stejně tak jako spousty jiné práce. Pomáháte nám Vy, naši fanoušci a my se ze všech sil snažíme, aby Vaše pomoc nebyla marná. Myslíme si, že za námi skutečně výsledky vidět jsou. A moc Vám děkujem jak za přízeň, tak za podporu tak za to, že nás o různých psech v nouzi informujete, že Vám nejsou jejich osudy lhostejné. DĚKUJEME !!

8.4.15 - odchyt Dalovice, okr. K.Vary - NO

Tento starší NO (pes) byl dnes nalezen u parku v Dalovicích. Na telefonickou výzvu starosty jsme řádově v minutách přebírali tohoto pejska od nálezce, a za celé TŘI piškoty šel poslušně s námi. Pejsek nemá ani čip, ani známku, ani tetování, na krku má řetízkový obojek. Prosíme hlavně Dalovické a Otovické občany o informaci, jestli ho neznají, ať je zase brzy doma. Je to sice děda, ale má festovní choutky, takže důvod jeho špacíru je asi jasný :-)

9.4.15 - Majitel si hafana vyzvednul :-) 

Jarmila :-) - nález 7.4.15 - obec Černava, okr. K.Vary

Tato fenka byla nalezena v obci Černava. Odhadujeme její věk kolem roka, dvou. Není tetovaná ani čipovaná, obojek se známkou také neměla. Je vidět, že bylo o fenku dobře staráno. Zítra se bude řešit nález fenky oficiální cestou. Neznáte ji někdo?

18.4.15 - Jája našla nový domov :-)

4.4.15 - odchyt u Krudumu

Dnes jsme byli voláni k odchytu dvou psů, kteří údajně napadali koně při práci v lese kousek od rozhledny Krudum. Po relativně složitém nahánění se s oznamovateli po lesních cestách jsme konečně dorazili na místo, psi však byli pryč. V tu chvilku můj hrdinný bratr využil starého indiánského stopařského umění a vypátral je podle stop a štěkotu v nízkém smrkovém porostu. Ovčanda (matka) se skutečně chovala hrozivě, avšak bylo to jen ze strachu. Takže jsme nejdřív ukecali štěně, které ale dost urputně odmítalo vodítko, proto jsme museli použít tyč, ale jen kvůli tomu, aby se neustále nevyvyvlíkával z obojku. Fenka po dalším dost dlouhém ukecávání šla za štěnětem. Pak ještě bylo malinkato o nervy dostat je bez sebemenšího násilí do auta. Pár kapsiček zabralo. Naštěstí fenka měla známku, a tak díky spolupráci s MP Sokolov byl dohledán majitel, který by si je měl dnes vyzvednout. Jedná se o starší pár, který pejsky hledá již třetí den.

25.3.15 - odchyt Dalovice

Ingeborg von Hundekrankenwagen dostává "brutální" záhul. Dnes jsme byli voláni starostou obce Dalovice k odchytu dvou malamutů. Vzorná majitelka má pejsky načipované a zaregistrované, takže během několika málo minut jsme mohli majitelku zkontaktovat a ta pejska přijede vyzvednout, ještě ani nevěděla, že utekli ze zahrady na výlet. Pejsci si v mezičase byli zaplavat a vzhledem k tomu, že ještě není hotova úprava interiéru pro psí pasažéry, zanechali nám tam mokrou, voňavou a chlupatou vzpomínku :-). Děkujeme panu Vondráčkovi s doprovodem, že jim nebyli lhostejní dva psi pobíhající po silnici.

26.2.15 - odchyt Dalovice 

Tento pejsek byl dnes odchycen u firmy HDT v Dalovicích u K.Varů. Údajně by měl být z okolních zahrádek. Prosíme všechny, kdo mi mohli znát jeho majitele, aby jej kontaktovali, pejsek je u nás a docela se mu stýská. Je to takový něžný obr a rozhodl se nám projít plotem, tak ať si ničí ten svůj doma :-)

26.2.15 - 2x odchyt Otovice, 1x Dalovice

První hafan byl vrácen majiteli ve stejný den, druhý -foto jsme nestihli, vrácen majiteli také ve stejný den a třetí (viz. příspěvek výše) ještě čeká na stanici. 

25.2.15 - "Honzík" - nalezen v Dalovicích

Toto štěně bylo dnes nalezeno v okolí kostela v obci Dalovice (okr. Karlovy Vary). Pokud se do několika dnů neozve majitel, bude nabídnuto do adopce. Není dobré nechat (možná) neočkované štěně v prostředí, kde se léčí Rexík a Al Rai. Prosíme o sdílení, ať jde štěndo brzy domů.

28.2.15 - odjel do nového domova

24.1.15 - odchyt Podlesí u Sadova

31.1.2015 - fenka dnes odjela do nového domova :-)

27.1.15
Po jednání s panem starostou dochází ke ZMĚNĚ S ODCHYCENOU FENKOU V PODLESÍ!!!!

HLEDÁME AKUTNĚ DOČASNOU PÉČI, ANEBO JEŠTĚ LÉPE ROVNOU MAJITELE! FENKA MÁ ZÁNĚT MOČOVÝCH CEST A STUDENÉ PROSTŘEDÍ ÚTULKU BY JÍ OPRAVDU NEPOMOHLO! Z TOHO DŮVODU SE OBRACÍME NA ŠIROKOU VEŘEJNOST S PROSBOU O SPOLUPRÁCI! FENKA JIŽ NENÍ AGRESÍVNÍ, LÉKY, KRMENÍ A DALŠÍ VĚCI SAMOZŘEJMĚ ZAJISTÍME! PŘÍPADNÉHO PSÍHO SPASITELE PROSÍME O KONTAKOTVÁNÍ NA TELEFONU 605 058 410! VŠECHNY OSTATNÍ ŽÁDÁME O MAXIMÁLNÍ SDÍLENÍ, DĚKUJEME!!
25.1.15:
Tak dnes jsme si dali trošku práce a udělali si z agresivního "sapijaka" klidnou mazlivou fenku. Po půlhodince jsme si ji hezky způsobně vyvedli na vodítku a vzali ji na veterinu. Tam si ji pixlou piškotů uplatila i paní doktorka a mohla tak být vyšetřena. Fenka je max. dva roky stará, není čipovaná ani tetovaná, váží 15 kg. Má zánět močových cest, teplotu, samozřejmě se nejedná o falešnou březost, fenka je po štěňatech. Byla nasazena hormonální léčba pro zastavení laktace. V rámci léčby zánětu močových cest a zároveň pojistka proti dalším problémům byla nasazena antibiotika. Z hromady věcí, které jste nám donesli a poslali pro Al Raie jsme ji podělili i o vitamíny, lososový olej a další doplňky. Fenka bude s největší pravděpodobností zítra převezena do útulku.
24.1.15:
Tato fenka byla dnes 24.1.2015 okolo 18. hodiny odchycena v Podlesí u Sadova. S největší pravděpodobností se jí zde někdo zbavil, hlídala si to své "místečko". Fenka byla vystresovaná, ze strachu dost agresivní, ačkoliv to děláme neradi, muselo být přistoupeno k její sedaci a za pomocí odchytové tyče byla s citem odchycena. Společně s hlídkou PČR z Ostrova jsme prohledali okolí, jestli zde nejsou ještě štěňata, protože fena je v laktačním cyklu. Do pondělka bude fenka u nás, následně si bude řešit její umístění obec Sadov. Prosíme všechny, kdo by mohl znát majitele této fenky, aby kontaktovali nás, anebo obec Sadov, případně policejní stanici v Ostrově. Děkujeme.

16.1.2015 - LR K.Vary - Doubí

Se žádostí o umístění tohoto hafana nám dnes krátce po třetí hodině ranní volala slečna Nikola Hesová. Pes se pohyboval uprostřed vozovky u parkoviště pro kamiony těsně za cedulí Karlovy Vary směr na Plzeň (katastrálně Karlovy Vary). Byl nalezen mikročip č. 981 100 002 914 396. Po majiteli tedy začínáme pátrat. Pes může být klidně z větší vzdálenosti, je skutečně dost vyčerpaný.
Aktualizace: majitel dohledán, hafan již je doma

11.1.15 - odchycený NO v katastrálním uzemí Kyselky

Tento německý ovčák byl dnes večer odchycen v katastru obce Kyselka, kdy působil rozruch mezi obyvateli-báli se ho. Pes má micročip s číslem 956000000731582, registrovaný na MVDr. Lískovce v Karlových Varech, pana doktora jsme telefonicky informovali a požádali o pomoc s dohledáním majitele. Pes je pohublý a má přerostlé drápy. Na krku má řetízkový obojek. Prosíme o sdílení, ať je co nejdříve doma. Děkujeme!

Aktualizace 12.1.15 - Hafan Ron už je doma :-)

8.1.15 Odchyt, který se nemusel konat

Dnes jsme byli  voláni k zajištění přístupu do rodinného domu, kde chtěl konat svou práci insolvenční správce a nemohl, protože obyvatelé této nemovitosti nechtěli zajistit své psy. Je to vždycky hnusná situace pro všechny zúčastněné, ale nevidím sebemenší důvod, proč by to měl odnášet pes, který za nic nemůže. Požádal jsem tedy insolvenčního správce o chvilkovou rozmluvu s obyvatelkou. Vysvětlil jsem jí bezvýchodnost situace, poukázal na zbytečný stres psů a světe div se - najednou to šlo. Šel jsem tedy uklidit odchytovou tyč. Mezitím se tím samým způsobem domluvil i zámečník a bylo. Jen věčná škoda, že to nešlo takhle dřív....

21.12.14 - nalezený pes - Loket

Tento mladý kříženec byl dnes kolem deváté hodiny odchycen nálezci na R6 v katastrálním území města Loket. Protože nemohli telefonicky sehnat nikoho kompetentního k převzetí psa, přivezli jej nám. My jsme pejska po telefonické dohodě převezli do Záchytných kotců města Loket k panu Provazníkovi. 

22.11.14 - odchycená fenka Jenišov

Byli jsme požádáni PČR o odchyt fenky v Jenišově, po příjezdu do Jenišova jsme zjistili, že fenku není zapotřebí odchytnout, protože již i měly odchycenou dvě slečny. U fenky jsme tedy zkontrolovali čip, ten nemá, známku také nemá a číslo na obojku také není nikde napsáno. Obojek na fotografiích již měla na sobě. Fenku jsme převezli do naší stanice a umístili ji do tepla. Evidentně je o ni dobře pečováno, předpokládáme, že ji někdo hledá. 

23.11.14 - fenku si vyzvedl šťastný majitel :-)

18.11.2014 - nalezená fenka - Mostecká ul. Otovice 

Tuto fenku dnes odvedli hodní nálezci na obecní úřad v Otovicích, prý se pohybovala po Mostecké ulici u firmy Geco. Fenka je velmi velmi mazlivá, pohublá, bez čipu, bez známky, bez obojku.

29.11.2014 - fenku si převzal majitel

13.11.2014 - odchyt Dalovice

Dnes 13.11.2014 večer byla nalezena tato fenečka x yorkšírského teriéra v ulici Příční v Dalovicích. Fenka nemá ani známku, ani čip, má na sobě černé kšíry. Hledá se majitel. Teď je u nás na návštěvě doma, za chvíli míří k nám na stanici. (Nedivte se proč má doma vodítko, prostě lovit ji po celém pokoji, aby ji člověk vyfotil je děs :-D)

14.11.2014 - fenku si vyzvedla majitelka

12.11.2014 - pobíhající BSP - Jenišov

Byli jsme voláni jedním z občanů k odchytu BSP u hypermarketu Globus v Jenišově. Bohužel odchyt nebyl úspěšný, fena zaběhla na soukromý pozemek, majitele nebylo možno kontaktovat. O věci byla vyrozuměna PČR. Následující den jsme byli požádání obcí Jenišov o její odchyt, opět se pohybovala u Globusu a na přilehlém kruhovém objezdu. Fenka podle předpokladu nepotřebovala odchytit, celkem v pohodě mě "dovedla" až k sobě domů. Fena byla po důrazném poučení a uhrazení výjezdu předána majitelům.

6.11.2014 - odchyt Otovice

Před malou chvilkou volala paní B., že ji v Otovicích u obecního úřadu ohrožuje starší větší kříženec. Během chvilky na místě, naložen, odvezen do stanice. Díky místní znalosti a pomoci rodině Malých kontaktován majitel, který si psa převzal. 

5.11.2014 - Vyhozené štěndo z Dalovic

Nějaká lidská zrůda se zbavila tohoto krásného štěňátka. Vyhublé, vymrzlé, vystrašené jej dnes našla sl. Štýsová mezi poli a loukami. Správně jej donesla na obecní úřad a ten se již postaral o následující, štěndo máme nyní v péči a hledá nový domov.

ADOPTOVANÉ 15.11.2014 :-)

3.11.2014 - odchyt Dalovice

Dnes jsme byli voláni k odchytu pejska do obce Dalovice. Pejsek se od místních lidí nechal krmit piškoty, ale jakmile se k němu člověk přiblížil rukou nebo vodítkem, bázlivě uhýbal a bylo vidět, že se chystá utéct. Museli jsme přistoupit k mírné sedaci, přesto se pejsek rozhodl utéct. Pomalu jsme za ním jeli autem, a když zaběhl do míst, kam už jsme autem nemohli, konečně se projevili účinky sedativ, pejsek zmírnil tempo, a tak nebyl problém jej dostihnout a odlapit. Převezli jsme jej do tepla naší stanice, nakrmili, napojili. Neměl obojek, známku, nic, zjistili jsme, že nemá čip. Pejsek je již starší, pravděpodobně nahluchlý - což ale nejde potvrdit hned, možná jen zatím nechce spolupracovat. Pejsek byl docela prochladlý, prý už zde pobíhal déle jak týden. Pokusíme se zítra dodat lepší fotografie. Tímto děkujeme Veronice Štýsové za to, že jí osud pejska nebyl lhostejný a Veronice Malé za zařízení odchytu.

Aktualizace 12.11.2014 - Pejsek byl převezen do Chebského útulku a hledá domov, nikdo se o něj bohužel nepřihlásil

25.10.14- Nivy (Děpoltovice)

Dnes jsme byli požádáni PČR o odchyt a umístění ohaře, který volně pobíhal v okolí obce Nivy (u Děpoltovic). Bohužel kvůli vzdálenosti nám dojezd trochu trval, a tak jsme po příjezdu na místo počkali už akorát na majitelku, kterou mezi tím někdo kontaktoval. Po dlouhé době jeden ze slušných policistů, který se snažil řešit věc nad rámec svých povinností. A i když jsme jeli zbytečně, ještě zavolal a poděkoval. Nevídáno :-) Díky pane Š. :-)

Nalezen 24.10.14 v Bochově (okr. Karlovy Vary)

Dnes 24.10.14 nám předal nálezce tohoto cca tříletého čivaváka. Nehledá ho náhodou někdo? Je umístěn u nás na stanici v Dalovicích.

Čivavák na chvíli u nás doma od 25.10-26.10 :-)

Odchyt 22.10.14 - Dalovice

Dnes ve večerních hodinách nám volala paní Markéta K. s partnerem, že v blízkosti R6 nalezli promočenou a prochladlou fenku. Při převzetí fenky od nálezců jsme zjistili, že přesně tuto fenku jsme měli u sebe před týdnem. Malá změna, dnes měla elektronický obojek. Ještě jsme se ani nestihli podívat do evidence a kontaktovat majitelku a už sama volala. Zítra si majitelka fenku převezme a my doufáme, že se to již nestane.

19.10.14 - lišák Vintířov

Pokus o odchyt lišáka, bohužel se nezdrařil, když byl tři krůčky od sklapovacího zařízení sklopce, tak ho vyplašila kočka a už se neobjevil.

21.10. byl odchycen, ale bohužel již mu nebylo pomoci. Je mi líto, že se jej nepovedlo odchytit hned v první den, co jsme o realizaci odchytu byli požádáni. Byl nalezen s devastačním poraněním obou zadních končetin. I přes opravdu ošklivé poranění bojoval lišák o svou svobodu ze všech sil, což mu v první řadě muselo působit ohromnou bolest, v druhé řadě ohrožoval naši vlastní bezpečnost. Po konzultaci s MVDr. byla u lišáka provedena analgosedace, a byl odvezen do veterinární ordinace paní doktorky Novotné. Bohužel, vzhledem k rozsahu poranění bylo přistoupeno k euthanasii, z důvodu ztráty plachosti pak bylo tělo odvezeno na KVS Karlovy Vary, která zajistí přepravu a další vyšetření v Praze. Fotografie by mohly být v pozdních večerních hodinách.

15.10.14 - Odchyt Dalovice

Dnes 15.10.14 kolem 22. hodiny jsme byli voláni k odchytu této mladičké fenečky v obci Dalovice u Karlových Varů. Má na sobě kožený obojek, nemá známku, ani čip. Hledá se majitel, momentálně se nachází u nás na stanici v Dalovicích. Komupak chybí, kdo ji zná?

Aktualizace 17.10.14 - fenečka už je doma :-)

14.10.14 - odchyt obec Rovná u Sokolova

DOBRMÁNEK, ŘÍKEJME MU LESÁNEK
Dnes 14.10.14 jsme byli okolo 18. hodiny voláni k odchytu do obce Rovná u Sokolova. Kousek nad bývalým útulkem pana Hrbáčka, se uvázáním v lese zbavilo nějaké hovado tohoto hafana. V tuto chvilku je u nás na stanici v Dalovicích. Hladový, vystresovaný, nedůvěřivý, no není divu :-( ... ale na jídlo se nechal v pohodě ukecat a pak už byl kamarádský :-) Bude muset podstoupit veterinární prohlídkou, moc se nám nezdá jeho zdravotní stav. Zítra bude obec Rovná řešit pro hafana útulek. P.S.: Omluvte prosím kvalitu fotek. Tma a pesan, který chvilku nepostojí=problém :-) )

Tento dobrman byl včera 14. 10.14 nalezen uvázaný v lese u obce Rovná. Na denním světle je jasně patrný nádor na genitáliích, což byl pravděpodobně jeden z důvodů, proč se ho nějaké hovado zbavilo. Jinak je pejsek celkově dost zanedbaný, bez čipu, bez tetování, bez dalších poznávacích znamení. Rozsah nádoru je takový, že jej velmi omezuje v chůzi a bude zapotřebí jeho chirurgické řešení. Lesánek je jinak velmi milý, společenský, umí základní povely, je zvyklý na vodítko i obojek. V nejbližších dnech bude odvezen do Mariánskolázeňského útulku, nenašel by se někdo kdo potřebuje prima parťáka a hlídače na zahradu? Nenechte ho tam prosím dlouho čekat. 

Lesánek byl 16.10. převezen do útulku v Mariánských Lázních, kde ho přejmenovali na Oldu, po operaci nádoru na penisu bude moci jít do nového domova.

10.10.14 - nalezený beagle v Otovicích

Dne 10.10.14 se našel v obci Otovice u Karlových Varů cca roční beagle - pes. Pejsek má kožený obojek s kovovými motivy psů a antiparazirální obojek. Nemá ani čip, ani známku, ani není jinak označený. Je dobře živený. Zatím je umístěn u nás v Dalovicích na stanici. Majitel ať se nám ozve.

Aktualizace 11.10.14 - pejska si vyzvedl majitel :-)

24.9.14 - Jenišov

Dne 24.9.14 večer jsme byli požádáni o pomoc hlídce PČR v Jenišově u Globusu. Měla se zde nacházet asi zraněná fenka ovčáka. Po našem příjezdu na místo jsme převzali od policistů tuto stařičkou fenku, nezraněnou, jen se špatnými klouby. Nemá známku ani čip, má jen pahýl ocasu, na krku řetízkový obojek a okolo krku měla omotané toto černé vodítko i s připraveným sáčkem :-) Hledáme majitele, a to dost intenzivně, protože pokoušet se řešit psa přes obecní úřad v Jenišově je asi totéž, jako vymámit tele z jalové krávy. Neznáte ji někdo? Zatím je u nás ve stanici, která je tím pádem opět plná.

25.9.14: fenka už je zpět doma

21.9.14 

Dnes jsme opět, jako skoro každý den, řešili psy kolotočářů, opět lítali venku na silnici. Jednoho jsme odchytili a je umístěn u nás na stanici. Jsme zvědaví, kdy si všimnou, že nemají psa. 

22.9.14 - fenka byla předána MP Karlovy Vary, která ji umístila do Karlovarského útulku.

18.9.14

Druhý dnešní odchyt, tentokrát v Arnoltově, byl mnohem mnohem horší pro všechny strany. Pes zde pokousal holčičku v obličeji, ta musela být letecky transportována do Prahy. V době odchytu byla akorát na sále. Pes měl na svědomí již třetí pokousání a po dost časově náročném a relativně složitém odchytu byl bohužel utracen.

18.9.14 - Odchyt NO

Teď večer jedeme ze stanice k výjezdu a kousek od naší stanice, co nevidíme, německý ovčák, pes. Pejsek věděl, kam se zatoulat... Odchytili jsme ho a je umístěn u nás na stanici. Majitel ať dá o sobě vědět! Nebo nevíte, kdo ho postrádá? :-) Může být z okolí (Dalovice, Otovice, okr. Karlovy Vary). Prosíme o sdílení!

19.9.14 - pesana si vyzvedl majitel

9.9.14 - opět psi kolotočářů...

Abychom se dnes jen tak jakože nenudili, byl jsem opět volán k odchytu psů kolotočářů.... Svědek pan M., volal nejprve MP Karlovy Vary a když dlouho nic, tak volal nám. Mezitím se zde jak na zvolanou objevil jeden ze zaměstnanců pana Šmída (majitele psů) a začal opravovat plot. Když tedy minule pan Šmíd popřel, že by se jednalo o jeho psy, bylo nutno zdokumentovat, kdo je onen zaměstnanec, kdo jej poslal postarat se o ty "cizí" psy atd. Na místo tedy přijela hlídka PČR a provedla potřebné úkony. Když KONEČNĚ po hodině a něco dorazila hlídka MP a opět si ztěžovala, že to je po několikáté, trval jsem na tom, aby prověřili, zda psi jsou čipovaní. Pochopitelně nejsou, ale jaksi nikoho nenapadlo to při X předchozích odchytech udělat a majitele pokutovat (a tak tlačit na jeho nezměrnou debilitu....) Nechápu, nechápu, nechápu. Na majitele jsou veškerá upozornění krátká, tudíž bylo podáno trestní oznámení a hotovo.

6.9.14 - Odchyt Sedlec podruhé

Cestou ze stanice jsme si povšimli u frekventované silnice do Sedlece ovčáka, který byl z druhé strany plotu, než by měl být. Protože jsme zde dva ovčáky přímo ze silnice odchytávali 29.7.14, pokusili jsme se přes MP Karlovy Vary kontaktovat majitele, ten operačnímu sdělil, že psi nejsou jeho(!) a tak byla na místo vyslána hlídka MP, které jsme mimo jiné předložili předávací protokol a účet podepsaný majitelem z předchozího odchytu. Vše bylo zadokumentováno a předáno odpovědným orgánům. Opět další zodpovědný majitel, kterému je úplně šumák, že svou laxností ohrožuje jak psy, tak dopravu. Nejskvělejší na tom je, že odchytová služba MP Karlovy Vary nemá jinou možnost, než sama v rámci ochrany provozu provizorně opravit plot...

5.9.14 (23:51) -Odchyt Sokolovská ulice, Karlovy Vary

Tuto fenku jsme na žádost PČR "odchytli" (rozumněji převzali) od hostů restaurace "U Břízků" na Sokolovské ulici. Fenka stráví noc u nás, zítra ji předáme MP Karlovy Vary. Fenka je čipovaná, zjišťujeme majitele.
Aktualizace 6.9.14 (1:52) majitel si jede pro fenku.

Odchyt NO - Krajková (Okr. Sokolov) - 22.8.14

Dnes před osmou hodinou ranní v obci Krajková byl odchycen tento německý ovčák. Volně se pohyboval po Krajkové ještě s jedním psem černé barvy, také pravděpodobně NO. Černého psa jsme bohužel nenalezli, což je problém, protože pokousal jiného pejska, který v šoku někam utekl a majitelka spolu s hodnými lidmi po něm zoufale pátrá. Pejskovi umístěnému u nás říkáme Hector. Neměl ani známku, ani čip, ani obojek, je dobře živený, může mu být kolem 6-7 let. Dostali jsme informaci, že pes je přímo z Krajkové, avšak majitele jsme nenalezli, Prosíme tedy o sdílení především lidi z okolí Krajkové. Moc děkujeme.

24.8.14: Majitel se našel a pesan je již zpět doma

10.8.2014 - odchyt Krajková

Odchyt Krajková 10.8.14 Počet fotek: 5
Dnes v devět hodin ráno jsme vyjížděli na žádost starosty k odchytu těchto dvou hafanů do obce Krajková. Předpokládáme, že psů se někdo zbavil, nemají oni obojek, známku, čip, vůbec nic. Malá je fenka, obřík je pes. Oba hrozně hodní. Neznáte je někdo? Zatím jsou u nás na stanici.

14.8.14 se hafani vrátili zpět domů.

29.7.2014 - odchyt NO Sedlec

Dnes nám krátce po osmnácté hodině oznámila telefonicky paní, že v Sedleci u autobazaru pobíhají po silnici dva NO a že ohrožují provoz. Domluvili jsme se, že se tam zajedeme podívat. Odchyt docela spěchal, protože se jednalo o odrostlá štěňata a hrozila každou chvilku srážka s projíždějícím autem. Zároveň jsme požádali oznamovatelku, aby nám poslala na místo hlídku MP. Po našem příjezdu jsme skutečně našli tyto dva pejsky, z nichž jednoho jsme pomocí pamlsků odchytili a zavřeli do auta. V průběhu odchytu prvního pejska došlo dvakrát málem ke kolizi auta s druhým pejskem, proto jsme urgovali příjezd MP, kvůli regulaci provozu a po chvilce se na místo dostavil majitel. Volně pobíhajícího pejska si zavolal k sobě a počal opravovat potrhaný plot. Mimochodem bylo zjištěno, že pejkové zde pobíhají již druhý den. Mezitím přijela na místo hlídka MP, věc vyřešila domluvou a zase odjela, no a my po uhrazení nákladů také. 

14.7.2014 - Odchyt ve společnosti Ligneta

Video :-) 

5.7.2014 Odchyt Dalovice - Sibiřský husky

Dnes v cca jednu ráno jsme vyjížděli na žádost PČR k tomuto milému krasavci. Sibiřský husky, neměl čip, ani tetování, na sobě pouze antiparazitální obojek. Poznávací znamení-nesestouplé jedno varle.
Pejska jsme umístili u nás na stanici. V případě, že ho někdo hledá, ať nám zavolá a přijde si pejska vyzvednout. :-)

6.7.2014 - Pejska si vyzvedli majitelé. 

23.5.2014 - Akce kozel

Dnes v 18:45 jsem měl telefonát od bezpečnostní agentury IBIS, která střeží důl Jiří ve Vintířově, že mají u hlavní vrátnice kozla, kterého v rámci bezpečnosti odchytili a uvázali k lampě. Samozřejmě jsem se pokoušel vysvětlit, že musí volat MP Chodov, kteří to mají na starosti. Bylo mi ale sděleno, že MP ke kozlovi nevyjede, ježto na to není vybavena (my sice také ne, ale to neva). Pomyslel jsem si cosi o tom, jak budu mít kozla v obýváku a vyžádal jsem si alespoň hodinu čas, než mi skončí směna a než dojedu do Vintířova. Mezitím jsme obvolali asi tak šest milionů lidí, z toho pět milionů lidí nám nezvedlo telefon, 998 tisíc lidí si myslelo, že si z nich děláme prdel a ten zbytek pobaveně poslouchal historky o kozlovi ve Vintířově. Přibližně padesát lidí nám sdělilo, že své kozy má skutečně doma a že fakt neví, čí by kozel mohl být. Od Veroniky Fazekašové a Terezy Fidlerové jsme dostali nabídku na nouzové ubytování kozla. V prvním případě se to nepovedlo, v druhém případě jsme strašně rádi, že kozlíka od nás převzala paní Chocholoušová z Jezdecký klub Stará Role (Karlovy Vary). Mezitím jsme navštívili s kozlíkem (a Avarem) v autě MP Chodov, vysvětlili jsme jim celou situaci a ptali se, proč neřeší kozla. Bylo nám řečeno, že to bylo v areálu firmy a tam MP nezasahuje. Ponechám na veliteli, zda své podřízené proškolí o tom, že areál firmy nerozhoduje, anebo že mají stále možnost zavolat si odchytovou službu. Hledáme akutně majitele kozlíka, ale myslíme, že se nenajde. Takže zároveň akutně sháníme nouzové ubytování pro kozlíka a také nového majitele. Je úžasný :-) V pondělí předáme tuto věc obci Vintířov a budeme Vás informovat o tom, zda zákony jsou fakt jen na papíře, anebo zda fungují doopravdy. Jinak vážení cesta s kozlem v autě, to je větší adrenalin než velký řetízák, až jsme si z toho museli dát pivo :-D

19.5.2014 - Odchyt kocourka

Odchyt kočičky resp. kocourka, tentokrát v areálu společnosti Ligneta.

12.5.2014 - odchyt ovčouna Klášterec nad Ohří

Dneska je den D. Dnes jsme měli nejnáročnější odchyt za celou dobu provozu této činnosti. V Klášterci nad Ohří se delší dobu pohyboval v těsném sousedství hlavního tahu na Chomutov německý ovčák a ohrožoval nejen sám sebe, ale i dopravu. Dosavadní pokusy o odchyty byly neúspěšné, a tak jsme se rozhodli nezištně pomoct. Po příjezdu na jeho oblíbené míso následovalo tři hodiny dlouhé čekání - nic. Pak už jsem byl rozmrzelý a šel jsem se podívat po okolí. Ten pacholek na mě celou dobu koukal z deseti metrů ze křoví :-) Vyrušil jsem ho a teď nastalo drama. Ze dvou stran silnice, z jedné asi 300 m louka a pak les.... jak to udělat, aby nevběhnul na silnici? No vymýšlel jsem všelicos a nakonec jsem za pomalé jízdy a jednou rukou heč :-D ) střelil narkotizační střelu. Trefil jsem a čekal jsem, co bude. Pes doběhnul na kraj lesa, začal se trochu potácet - a byl v pr....teda v křoví.... Hledali jsme jej s Evou z Kláštereckého útulku, oba promočení, zmoklí..... nenašli.... Zklamaně jsem odjížděl domů, Eva šla ještě vyhodit návnadu, co tam pro něj zůstala. A volala mi, že tam je! a že se motá! Okamžitě jsem to otočil, cestou odchytil hlídku MP, aby mě tam rychle navedli. Po příjezdu na místo zde skutečně byl, ovčounek....šel jsem po něm opět se střelou. Minul jsem. Poslední pokus - krásně jsem se trefil, ovčoun zavrčel a zastavil se - za ním byla asi dva metry hloubka a před ním já. Chtěl si kousnout, ale nakonec se rozhodl skočit dolů - a zmizel.... Následovalo další sakra dlouhé pátrání po okolí, a když jsem se s nepořízenou vracel, zahlédnul jsem v teplovodním kanále pod silnicí malinký pohyb.... písknul jsem a ten pohyb zaštěkal :-D Deset metrů ve tmě :-) Hafánek byl v pasti. Co ale teď? Jak ho odtamtud vyndat? Zaženete jej do kouta a on se bude bránit, v tak malém prostoru se člověk neubrání....Opět jsme tedy na místo zavolali MP a tentokrát i hasiče. Ti mi velmi ochotně půjčili přilbu, rukavice, baterku a podobně a já se jak Meresjev začal soukat po trubkách za psem. Po chvilce plazení nechutným bordelem vpřed na mě hasiči zavolali, ať se vrátím. Nahoře mezitím vypáčili ocelový poklop - a pod ním v malinké komůrce pes, sice přispaný, ale stále akční a kousavý. Hasiči mi přistavili žebřík, vlezl jsem dolů a po chvilce jsem chytil pejska na tyč. Pak za mnou vlezli dva hasiči, pejskovi jsem zavázal obvazovou ohlávkou čumák a v dece jsme jej společnými silami dostali poklopem ven. Nedovedete si představit to celodenní drama, jsem mokrej, špinavej, smrdim, od rána jsem nic nejedl a vůbec. Ale něco Vám řeknu - jsem strašně šťastnej, že tuhle nanejvýš nebezpečnou a akční práci můžu dělat. A to i dík Vám. Tímto moc děkuji SDH Klášterec za jejich neobyčejně profesionální pomoc, taky MP Klášterec za regulaci provozu a dovedení na místo. Tohle byla vyloženě záchrana pejskovýho života :-)

3.4.2014 -  Odchyt dobrmanky

Včera v odpoledních hodinách jsme měli velmi neobvyklý odchyt. Volal nám majitel fenky z Vojkovic, že již dva dny se jeho fenka z ničeho nic chová velmi bázlivě a nedůvěřivě a on není s to se k ní přiblížit blíže jak na pět metrů. Protože měl o fenku obavy, požádal nás o radu a za druhé o odchyt, aby si ji mohl odvézt domů. Vydali jsem se proto do Vojkovic a po příjezdu k baráčku jsme se pokusili seznámit s fenkou, reagovala opravdu bázlivě a to jak věci nám, tak vůči majiteli. Pokusili jsme se ji tedy rozveselit přítomností Avárka, chvilku si spolu hráli, avšak při pokusu o kontakt s člověkem opět bázlivě utíkala. Nezbývalo nám tedy nic jiného, než fenku regulérně odchytit a předat ji majiteli. Majitel si fenečku v náruči odnesl do auta, fenku jsme byli ještě dnes zkontrolovat a vypadá to, že by se mělo dát vše brzy do pořádku. 

 

19.3.2014 - odchyt kočičky

16.3.14 - Druhá fáze odchytu mňoukalek

Tato akce neslouží k regulaci populace toulavých koček a už vůbec není financována MMKV, jedná o zcela dobrovolnou akci hodných lidí, kteří vytipovali nejnemocnější kočky a na vlastní náklady je nejprve léčí, a poté kastrují.
Některé kočky, viz ta bílá, závidějí svým kamarádkám a nastupují k nám sami :-)))

8.3.14 -  Odchyt mňoukalek v K. Varech 

Proběhl odchyt vytipovaných nemocných koček v Karlových Varech. Odchyt bude ještě v následujících dnech pokračovat. Jeden kocourek byl ihned na veterině operován, chyběl mu kus ocásku a krvácel. 

20. 2. 14 - Dalovice

20.2. v cca 23:50 jsme byli voláni PČR k odchytu dvou pejsků v obci Dalovice (okr. Karlovy Vary). Jsou to oba kluci, jeden zlatý retriever, druhý kříženec. Kříženec měl na krku obojek, bez čipu. Zlaťák má něco s přední packou, možná i zadní, na pohotovosti mu byla zatím aplikována injekce proti bolesti, měl čip (číslo.: 972000000288667), bez obojku. Oba jsou dost hubení. V případě, že pejsky znáte, volejte prosím kdykoliv 605 058 410. Budeme i velmi vděční za sdílení! Děkujeme!

Aktualizace: 21.2.14 Pejskové převezeni do Útulku pro opuštěné psy v Horní Hraničné u Chebu

27. 12. 2013 - čekání na kmotru lišku :-)

Tak dnes bohužel opět bez úspěchu, ale úspěch, už jsem ji viděl, jak si běží přes ulici, jenže pak šel pán se psem a bylo zase po všem :-)

20. 12. 2013 - lišky

Dostali jsme velmi zajímavou zakázku, lehce až bych řekl nerealizovatelnou:-)
Jedná se o odchyt dvou LIŠEK:-)
Lišky se pohybují v určité lokalitě a jsou již natolik "ochočené", že chodí k popelnicím a k jedné provozovně s rychlým občerstvením jako do samoobsluhy  Úkol to vůbec není jednoduchý, protože odchyt pomocí návnad je téměř vyloučen kvůli tomu, že by se návnady musely všechny hlídat a pokaždé odstranit, aby je náhodou nesežral nějaký pes a odchyt pomocí narkotizace je dost složitý, i když se podaří Lišku Bystroušku a jejího kámoše Lišáka Plyšáka trefit, sedativa začnou účinkovat až za nějakou dobu, kdy utečou a v klidu se vyspinkají někde v lese. Zatím studuju obor liškologie a učím se jejich zvyklosti a triky.
Dnes jsme se byli do dané lokality podívat a "omrknout terén". PČR velmi rychle zareagovala na podezřelé vozidlo, všechna čest, naštěstí po představení se a vysvětlení pomalé jízdy po pěší zóně a zákazech vjezdu mě upozornili akorát na prasklou žárovku a jelo se dál. Celkem klidný večer narušil akorát absolutně nerudný, zlomyslný a protivný dědek z jisté provozovny, který má z lišek atrakci a vypadá to, že udělá všechno proto, jen aby se lišky neodchytily. Mno, je to úkol ne na hodiny nebo dny, je to otázka týdnů a kdo ví jestli  Mno, držte nám palce.

3.12. 2013 Krajková

Včera ráno mi volal starosta obce Krajková, že by potřeboval odchytit a odvézt tyto dva hafany do útulku. Když jsem se konečně dohrabal do Krajkové, dostal jsem k ruce dva pomocníky, kteří mne doprovodili na místo. V okamžiku, kdy jsem hafánky viděl, djobátečko jsem znejistěl :-)) Naštěstí všechno proběhlo hladce a ani útulek nebyl nakonec zapotřebí - majitelka se našla díky znalosti místních a díky čipu :-) Chci ještě poděkovat těmto lidem: Šárka Hajšmanová - operátorka :-)) Marie Lokingová - okamžitě byla ochotná poskytnout místo v útulku, Veronika Fazekašová - dala kontakt starostovi :-) Když se chce, všechno jde, teda skoro :-)