POSKYTOVANÉ SLUŽBY

Odchytové služby

Odchytové služby

Nabízíme odchytové služby psů, koček, holubů aj. Odchyty provádíme vždy tak, aby odchytávané zvíře bylo co nejméně stresováno, případně ohrožováno dalšími faktory. Odchyty provádíme pomocí vodítek, odchytové tyče, návnadové nebo dálkové narkotizace, odchyty koček pomocí sklopce. V případě koček a holubů jsme schopni dle požadavků zadavatele a platné legislativy provést komplexní soubor opatření, vedoucích ke snížení počtu těchto zvířat. Naprostou samozřejmostí je kontrola čipů u odchycených zvířat a předání veškerých informací vhodným způsobem jak veřejnosti, tak dotčeným orgánům. Odchycené zvíře je možné umístit v našem soukromém zařízení v Dalovicích. Prohlašujeme, že splňujeme veškeré legislativní požadavky pro výkon této činnosti.

Záchranná služba pro zvířata

Záchranná služba pro zvířata

Pokud dojde u Vašeho zvířátka k razantnímu zhoršení zdravotního stavu anebo k úrazu, nedejbože k jiným závažným stavům jako je otrava, autonehoda, pokousání jiným psem atd, jsme tu pro Vás. Po telefonické dohodě co nejrychleji přijedeme na Vámi zadanou adresu, poskytneme první pomoc a odvezeme Vás i Vašeho zvířecího kamaráda na ošetření. Volba veterinární ordinace je zcela na Vás, v případě potřeby rádi poradíme, doporučíme a to s ohledem na potřebné přístrojové vybavení, specializaci atd. K tomuto účelu slouží uzpůsobený vůz. K dispozici vakuová matrace, která slouží pro ten nejšetrnější transport vážně poraněných psů středních a velkých plemen. Cestou již může být zvířeti podána infúzní terapie, podpora dechu kyslíkem a mnoho dalšího.

Pietní služby

Pietní služby

Pokud dojde k úhynu Vašeho zvířete, je to vždy velmi bolestivá záležitost. Mnoho z nás bere zvíře jako svého člena rodiny a tak není divu, že nechcete, aby skončil v asanačním podniku. V těchto chvílích nabízíme celou škálu služeb a to od pohřbení na vlastní zahrádce, až po realizaci pohřbu na některém ze psích hřbitovů anebo zpopelnění v některém krematoriu pro zvířata. V případě Vašeho zájmu o tyto služby anebo v případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat.

Na pomoc obcím

Na pomoc obcím

Pro obce máme vypracovaný komplexní plán, který zajišťuje maximální efektivitu a ekonomičnost v péči o zvířata podle platného zákona, resp. zákonů. Projekt vždy shrnuje problematiku konkrétní obce a to včetně návrhu, jak zamezit stále dokola se množícím psům v problémových lokalitách, evidenci psů, péči o jejich umístění, nabízení, v neposlední řadě preventivní zákroky a přímo realizaci přepravy a odchytových služeb. Tento projekt je pouze na vyžádání a je chráněn autorským právem.

Ubytování psů

Ubytování psů

Nabízíme ubytování pro odchycené, anebo poraněné psy v naší malé záchranné stanici a to pro námi odchycené psy, anebo pro psy odchycené v obcích, se kterými máme smluvní vztah. K dispozici máme dva venkovní kotce, jednu vnitřní nevytápěnou místnost a dvě vnitřní vytápěné místnosti. Ubytování poskytujeme pouze na pár dní, během kterých si obec má čas zajistit útulek, anebo majitel pejska vyzvednout, než se přemístí do útulku. Poraněné psy přijímáme dle aktuálních možností i na delší čas po dobu jejich léčení.